Wszystkie rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Malina ŻÓŁTA

Kod produktu: 139
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: Przedsprzedaż - Wysyłka po 20 marca
Stan:
roślina kopana, zabezpieczona na czas transportu
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
ok. 30 cm
Cena: 3,49 zł 3.49
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Malina ŻÓŁTA

Malina żółta – kopana z gruntu

Sadzonki tej odmiany malin są kopane z gruntu dlatego też są dostępne na jesieni oraz wiosną. Sama odmiana malin wyróżnia się niespotykaną, żółtą barwą owoców. Owocuje na pędach tegorocznych, dojrzewa pod koniec lata, zbiory są praktycznie do samych przymrozków. Na pędach ubiegłorocznych owoce pojawiają się już w lipcu. Malina nie rozrasta się zbyt mocno, pędy rosną na wysokość około 1,5 metra. Posiadają dość dużo kolców.

Owocowanie

Owoce maliny żółtej są sporej wielkości, trochę mniejsze od odmiany Polka. W smaku są dobre, słodkie z lekko winną nutą. Wyróżniają się jednak barwą przez co są ciekawym dodatkiem do sezonowych owoców. Nadają się zarówno do jedzenia na surowo jak też na przetwory i do mrożenia. Malina żółta wygląda ciekawie jako dodatek do deserów, zwłaszcza w kompozycji z innymi kolorami tych samych owoców.

Wymagania

Malina żółta ma takie same wymagania jak inne odmiany malin. Trzeba się liczyć z takimi zagrożeniami jak wymakanie korzeni, wymarzanie oraz zagrożenie suszą. Krzewy malin sadzi się płytko, około 2-3 cm pod wierzchnią warstwą gleby powinny znajdować się korzenie. Zakopywanie ich głębiej nie daje żadnych korzyści, a wręcz szkodzi sadzonkom. Maliny jesienią dojrzewają na pędach tegorocznych, natomiast w lipcu owoce pojawiają się na pędach jednorocznych. Dlatego malinę żółtą przycinamy tak samo jak wszystkie inne odmiany malin owocujące dwa razy w roku. Pędy, które już owocowały ucinamy poniżej ostatniego pąka który miał owoce. Natomiast pędy, które owocowały już dwa razy wycinamy całkowicie.

 

 

 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl