Jeżyna bezkolcowa NAVAHO

99 Towar dostępny - 99 sztuk
Wysyłka w: 10 dni roboczych
13,49 zł 13.49
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Jeżyna Bezkolcowa Navaho

Vaccinium macrocarpon 'Navaho'

Stan: pojemnik C-2

Wiek sadzonki: 2 letnia

Wysokość: 40-60 cm (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm).

Jeżyna bezkolcowa NAVAHO należy do odmian rosnących bardzo szybko. W sprzyjających warunkach potrafi osiągnąć nawet 5 m wysokości. W celu pobudzenia krzewu do tworzenia nowych pędów skraca się te istniejące. Nowe odrosty w miarę przyrostu przywiązuje się do podpór. 

Owocowanie

Kwitnienie rozpoczyna się w maju i trwa do początku czerwca, owoce dojrzewają już w sierpniu i początkiem września. Termin jest warunkowany przez lokalny mikroklimat oraz warunki pogodowe w danym roku.  Odmiana ta charakteryzuje się doskonałą plennością oraz żywotnością krzewów. Owoce są bardzo smaczne, duże, jędrne z ładnym połyskiem. Plon z dojrzałego krzewu może wynosić nawet 6-10 kg owoców. Owoce są spożywane jako deserowe na surowo, zawierają dużo antocyjanów, witamin i minerałów. Nadają się na przetwory jak dżemy czy kompoty i galaretki. Sok z jeżyn ma działanie przeciwgorączkowe. Z liści i owoców robi się herbatki na przeziębienie oraz problemy gastryczne. 

Wymagania

Jest to krzew, który lepiej rośnie w miejscach zacisznych, słonecznych i osłoniętych od wiatru. Jeżyna preferuje gleby żyzne, o lekko kwaśnym pH. Jest odporna na susze ale nie znosi nadmiernego podlewania. Odmiana NAVAHO jest wytrzymała na mróz. Sadząc rośliny w rzędzie należy zachować rozstaw między nimi 0,5 m, a między rzędami 2,5 w celu ułatwienia zbioru. 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl