Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Jeżyna bezkolcowa CACANSKA BESTRNA

Kod produktu: A74A-560BD
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni roboczych
Stan:
pojemnik C-1,5
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
ok.20-40 cm (wiosną przycinana jest na wysokość 5 cm).
Cena: 16,90 zł 16.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Szybka darmowa dostawa już od 1500 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Jeżyna Bezkolcowa CACANSKA BESTRNA

Vaccinium macrocarpon 'Cacanska Bestrna'

Jeżyna bezkolcowa odmiany Cacanska Bestrina to dobry wybór do dobrze nasłonecznionych ogrodów. Nie jest trudna w uprawie, pod warunkiem iż rośnie w osłoniętym miejscu. Owoce dojrzewają od sierpnia do września, a brak kolców ułatwia zbieranie. Roślina wymaga podpór.

Owocowanie
Odmiana jeżyny Cacanska Bestrina należy do jednej z najplenniejszych, dojrzewa średnio wcześnie. Plon z jednego krzewu dochodzi nawet do 10 kg. Owoce rosną dość duże, koloru czarnego z połyskiem. Miąższ jest jędrny, skupiony wokół małych pestek jak u maliny. W smaku są słodkie i aromatyczne, określane jako bardzo smaczne. Najlepsze owoce zbiera się z krzewów rosnących w pełnym nasłonecznieniu. Pędy owocujące wyrastają na całej długości pędu głównego, który jest dość sztywny i długi nawet na kilka metrów.  

Wymagania
miejsce pod jeżynę powinno być ciepłe, osłonięte od północy i jak najbardziej nasłonecznione. Gleba dla jeżyny zalecana jest lekko kwaśna, próchniczna oraz żyzna. Warto jeżynę ściółkować opadłymi z drzew liśćmi, co tworzy dodatkową ochronę przed wymarzaniem korzenia. Ponadto zwiększa wilgotność gleby co jeżyna na pewno doceni. Jeśli sadzonka ma jeden pęd należy go skrócić zostawiając 5-6 oczek aby się dobrze w danym roku rozkrzewił. Natomiast sadzonki rozkrzewione dobrze rozkrzewione nie wymagają tego zabiegu. Jesienią sadzonka jeżyny posadzona wiosną powinna mieć oprócz pędu głównego kilka pędów bocznych długości ponad 1 metra.

Cięcie pędów jeżyny: należy ja co roku przycinać. Pęd główny przycinamy gdy osiągnie długość około 2 metrów. Wtedy pęd się będzie ładnie rozgałęział na boki co da nam dodatkowe odnogi owocujące. Pędy, które owocowały należy usunąć po zebraniu owoców.

Wymagania wodne jeżyny mimo iż nie są zbyt wysokie to i tak warto zadbać o stałą wilgotność gleby, zwłaszcza w czasie zawiązywania owoców oraz dojrzewania. Jednak bez problemu jeżyna zniesie letnie upały, nawet bez podlewania. Odmiana ‘Čačanska Bestrna’ jest odporna na ujemne temperatury. Wykazuje też sporą tolerancję na choroby i szkodniki. Sadzonki jeżyn sprzedajemy w pojemnikach, dzięki czemu można sadzić je cały rok. Po sadzeniu należy je obficie podlać.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 1500 zł darmowa wysyłka!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl