Jeżyna bezkolcowa TRIPLE CROWN

111 Towar dostępny - 111 sztuk
Wysyłka w: 10 dni roboczych
13,49 zł 13.49
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Jeżyna Bezkolcowa Triple Crown

Vaccinium macrocarpon 'Triple Crown'

Stan: pojemnik C-2

Wiek sadzonki: 2 letnia

Wysokość: 40-60 cm (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm).

Krzew rośnie bardzo ładnie, dorasta do 1,5 m wysokości. Owoce pojawiają się dość wcześnie jak na jeżynę. Plony są dość duże. Rosnące pędy warto podwiązywać do podpór.

Owocowanie

Kwitnąć zaczyna nawet w kwietniu, ma białe kwiaty. Owoce pojawiają się pod koniec lipca. Odmiana ceniona nie tylko na wczesne owocowanie, ale też dużą plenność. Z dorosłego krzewu można uzyskać w sprzyjających warunkach nawet do 10 kg owoców. Owoce jeżyny są bardzo wartościowe, zawierają dużo witaminy C, B oraz prowitaminy A, ponadto związki magnezu i potasu oraz antocyjany i sole mineralne. Sok wytworzony z owoców jeżyn ma działanie przeciwgorączkowe. Liście są często stosowanym dodatkiem do herbatek ziołowych i leczniczych. Jest to bardzo cenna roślina lecznicza, zarówno owoce jak i liście. Może być stosowanych przy wspomaganiu leczenia nieżytu przewodu pokarmowego, nieżytu górnych dróg oddechowych, a zewnętrznie świeży sok działa regenerująco na wykwity skórne. Poza tym owoce są cennym surowcem na marmolady i różnego rodzaju przetwory.  

Wymagania

Najlepsze jest dla niej stanowisko słoneczne i osłonięte od wiatru. Gleba powinna być żyzna i lekko kwaśna. Bez problemu zniesie okresową suszę jednak niekorzystnie działa na nią długotrwałe stanie wody w strefie korzeni. Odmiana ta charakteryzuje się całkowitą mrozoodpornością w naszych warunkach klimatycznych.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl