Wszystkie rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Jeżyna bezkolcowa TRIPLE CROWN

Kod produktu: 577
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: Przedsprzedaż - Wysyłka po 20 marca
Stan:
pojemnik C1,5
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
ok.20 cm (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm).
Cena: 13,49 zł 13.49
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Jeżyna Bezkolcowa Triple Crown

Vaccinium macrocarpon 'Triple Crown'

Krzew rośnie bardzo ładnie, dorasta do 1,5 m wysokości. Owoce pojawiają się dość wcześnie jak na jeżynę. Plony są dość duże. Rosnące pędy warto podwiązywać do podpór.

Owocowanie

Kwitnąć zaczyna nawet w kwietniu, ma białe kwiaty. Owoce pojawiają się pod koniec lipca. Odmiana ceniona nie tylko na wczesne owocowanie, ale też dużą plenność. Z dorosłego krzewu można uzyskać w sprzyjających warunkach nawet do 10 kg owoców. Owoce jeżyny są bardzo wartościowe, zawierają dużo witaminy C, B oraz prowitaminy A, ponadto związki magnezu i potasu oraz antocyjany i sole mineralne. Sok wytworzony z owoców jeżyn ma działanie przeciwgorączkowe. Liście są często stosowanym dodatkiem do herbatek ziołowych i leczniczych. Jest to bardzo cenna roślina lecznicza, zarówno owoce jak i liście. Może być stosowanych przy wspomaganiu leczenia nieżytu przewodu pokarmowego, nieżytu górnych dróg oddechowych, a zewnętrznie świeży sok działa regenerująco na wykwity skórne. Poza tym owoce są cennym surowcem na marmolady i różnego rodzaju przetwory.  

Wymagania

Najlepsze jest dla niej stanowisko słoneczne i osłonięte od wiatru. Gleba powinna być żyzna i lekko kwaśna. Bez problemu zniesie okresową suszę jednak niekorzystnie działa na nią długotrwałe stanie wody w strefie korzeni. Odmiana ta charakteryzuje się całkowitą mrozoodpornością w naszych warunkach klimatycznych.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl