Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Sezon wysyłkowy roślin kopanych z gruntu rozpoczyna się od 21 września wg kolejności zamówień.

Żuraweczka SWEET TEA

0 Towar niedostępny
16,90 zł 16.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Żuraweczka SWEET TEA

Heuchera 'Sweet Tea'

Stan : pojemnik C-1,5

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 10-20 cm (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm).

Żuraweczka powstała ze skrzyżowania żurawki z tiarellą, dzięki czemu łączy w sobie najlepsze cechy obu gatunków.

Żuraweczka Sweet Tea ma delikatne, groniaste kwiatostany, umieszczone na wzniesionych ponad liście, nieulistnionych pędach o długości 65 cm, złożone z licznych, gwiazdkowatych, białych kwiatów, które rozwijają się od czerwca do sierpnia. Odziomkowe, sercowate, klapowane liście wyrastają na długich ogonkach liściowych, do wysokości 50 cm. Są one niezwykle dekoracyjne, cynamonowobordowe, z bordowymi przebarwieniami wzdłuż nerwów głównych. Kępy roślin tej odmiany osiągają średnicę 70 cm. Sweet Tea najpiękniej wygląda wiosną i jesienią, kiedy to uzyskuje najpiękniejsze barwy. Latem oraz w okresie zimowym (w rejonach o łagodnych zimach) jej liście ciemnieją.

Żuraweczka preferuje słoneczne oraz półcieniste stanowiska. Dobrze rośnie na glebach przepuszczalnych, żyznych. Odporna na choroby i niskie temperatury.

Żuraweczka to doskonała roślina na rabaty bylinowe, obwódki i do ogrodów skalnych, orientalnych i naturalistycznych. Doskonale nadaje się również do tworzenia zwartych, zadarniających kobierców. Świetnie sprawdzi się również w barwnych zestawieniach z sezonowymi roślinami balkonowymi i tarasowymi.

 

 

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl