Borówka brusznica KORALLE

0 Towar niedostępny
13,90 zł 13.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Borówka Brusznica "Koralle"

Stan: pojemnik C-2

Wiek sadzonki: 3 letnia

Wysokość: ok. 20 cm

Borówka brusznica ‘Koralle’ to zimozielona krzewinka, która dorasta do  20–30 cm wysokości. Wytwarza podziemne pędy (rozłogi), dzięki którym się rozrasta. Ma ciemnozielone, drobne, skórzaste liście o owalnym kształcie, błyszczące, z lekko podwiniętym brzegiem. Należy do roślin wrzosowatych.

Borówka brusznica ‘Koralle’ kwitnie dwa razy: w maju i lipcu. Jej kwiaty są drobne, dzbaneczkowate, białoróżowe, zebrane w grona zwieszające się na końcach pędów. Owoce są jadalne, mają jaskrawoczerwony kolor i 7–9 mm średnicy. Są liczne i dojrzewają dwukrotnie: pierwszy raz w sierpniu, drugi – na przełomie września i października.

Borówka brusznica ‘Koralle’ najlepiej rośnie na glebach lekkich, kwaśnych, próchnicznych i słonecznych (ewentualnie pół cienistych) stanowiskach. Jest całkowicie mrozoodporna.

Borówka brusznica ‘Koralle’ polecana jest jako roślina okrywowa. Nadaje się do ogrodów wrzosowiskowych. Można ja sadzić w grupach na rabatach. Owoce i liście borówki brusznicy mają właściwości lecznicze. Owoce są też wykorzystywane w przetwórstwie (dżemy, soki).

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl