Wszystkie rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Cis kolumnowy FASTIGIATA AUREA

Kod produktu: 500
Dostępność: brak towaru
Stan:
pojemnik C-3
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
ok. 30 cm
Cena: 19,90 zł 19.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Cis kolumnowy Fastigiata Aurea

Taxus baccata 'Fastigiata Aurea'

Jest krzewem o wąskim, kolumnowym pokroju, tworzącym z wiekiem proste, pozłacane słupy. Odmiana została wyselekcjonowana we Francji w drugiej połowie XIX wieku. Charakteryzuje się wolnym tempem wzrostu, po 10 latach uprawy osiąga około 1,2 metry wysokości. Wszystkie pędy są wzniesione, wyprostowane i sztywne, odporne na okiść śniegową. Młode pędy są żółte, później jasnozielone. Igły płaskie, długości 2 – 3 cm, miękkie w dotyku, wiosną złocistożółte, później tylko z żółtą obwódką i wtedy przypominają igły odmiany ‘Fastigiata Aureomarginata’. Intensywne zabarwienie pędów i igieł jest szczególnie efektowne wiosną, u krzewów rosnących w miejscach nasłonecznionych. Na stanowiskach cienistych rośliny wybarwiają się słabiej, w odcieniach seledynowo-cytrynowych.

Przede wszystkim nadaje się do sadzenia w niewielkich ogrodach przydomowych, gdzie ze względu na brak miejsca nie można zastosować form silnie rosnących. ‘Fastigiata Aurea’ najefektowniej prezentuje się pojedynczo lub w zestawieniach kolorystycznych z innymi roślinami iglastymi, zwłaszcza na rabatach lub wrzosowiskach.

Cis należy sadzić na glebach zasobnych w składniki pokarmowe, wilgotnych, głęboko uprawionych, natomiast trzeba unikać terenów podmokłych oraz okresowo zalewanych.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl