Cis pospolity GOUD ELSJE

184 Towar dostępny - 184 sztuk
Wysyłka w: 5 dni roboczych
12,49 zł 12.49
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Cis pospolity Goud Elsje

Taxus baccata 'Goud Elsje'

Stan : pojemnik C-2

Wiek sadzonki : 3 letnia

Wysokość : ok. 20-40 cm

Krzew szeroko rosnący, zaliczany do cisów okrywowych. Rośnie dość powoli, osiągając wysokość do 1-1,5 m i dwa razy większą średnicę. Igły są żółto obrzeżone, o długości ok. 2,5 cm i szerokości około 3 mm. Odmiana żeńska - rośliny obficie zawiązują nasiona otoczone osnówkami, które pod koniec sierpnia i we wrześniu ładnie kontrastują z igłami, ale wkrótce opadają. W uprawie krzewy wymagają gleb przeciętnych lub żyznych, zwięzłych, umiarkowanie wilgotnych, stanowisk lekko ocienionych lub cienistych.

STANOWISKO:

Wymaga gleb próchnicznych, żyznych, wilgotnych, o odczynie lekko kwaśnym. Preferowane miejsce nasłonecznione lub półcień, ale w cieniu tez sobie da radę, może być tylko bardziej rozłożysty. Na silnie nasłonecznionym stanowisku należy zadbać o wysoką wilgotność podłoża. Korzystnie go sadzić przy oczkach wodnych, w miejscach lekko wilgotnych. Lubi rosnąć w wilgotnym powietrzu. Bez problemu znosi zanieczyszczenia w miastach.

ZASTOSOWANIE:

Odmiana polecana do ogrodów przydomowych, kolekcji roślin iglastych, starych ogrodów i parków, nadaje się do okrywania większych przestrzeni w miejscach ocienionych.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl