Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Modrzewie

Modrzew to szlachetne drzewo, ma drewno najtwardsze z rosnących w naszym klimacie drzew. Jako jeden z nielicznych drzew szpilkowych zrzuca igły przed zimą. Jest drzewem odpornym i trwałym. Nie sprawia trudności w pielęgnacji. Może rosnąć w pełnym słońcu jak i półcieniu. Rzadko choruje czy jest atakowany przez szkodniki. Za to wzrost ma naprawdę imponujący, niektóre okazy osiągają ponad 40 metrów wysokości.

W naszej szkółce dostępne są modrzewie kilku odmian w tym również okazy szczepione na pniu. Zwłaszcza odmiana Stiff Weeper ma bardzo dekoracyjny pokrój. Jej długie pędy zwisają aż do ziemi, wygląda to bardzo efektownie i warto ją sadzić jako soliter czy wśród niskich kwiatów. Z innych odmian warty uwagi jest też modrzew japoński Diana. Rośnie jako niewielkie drzewo albo duży krzew. Jego główną ozdobą są poskręcane pędy oraz igły. Zwłaszcza po opadnięciu igieł powyginane pędy wyglądają bardzo dekoracyjnie.

Modrzewie to bezproblemowe rośliny do ogrodu. Żyją bardzo długo nawet kilkaset lat. Posadzone na odpowiednim dla nich stanowisku potrafią rosnąć dość szybko. To oczywiście zależy też od odmiany, która warunkuje często docelową wysokość krzewu czy drzewa. W ogrodach najczęściej sadzi się odmiany modrzewia europejskiego albo japońskiego.


Wszystkie produkty

Brak produktu w magazynie
Brak produktu w magazynie
Brak produktu w magazynie
Brak produktu w magazynie
Brak produktu w magazynie
Brak produktu w magazynie
Brak produktu w magazynie
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl