Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Akacja ROBINIA UMBRACULIFERA

Kod produktu: 440
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni roboczych
Stan:
Roślina szczepiona w pojemniku C-3 (jesienią i wiosną możliwa wysyłka bez doniczki z zabezpieczonym systemem korzeniowym)
Wiek sadzonki:
2 lata
Wysokość:
ok. 180 cm
Cena: 74,90 zł 74.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Szybka darmowa dostawa już od 1500 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Akacja kulista Umbraculifera

Robinia pseudoacacia 'Umbraculifera'

 

Robinia akacjowa ‘Umbraculifera’ to nieduże drzewo nadające się doskonale do małych ogrodów. W przeciwieństwie do zwykłej robinii nie ma kwiatów, ale za to nie posiada cierni. Drzewo to jest szczepione, więc pień nie urośnie wyżej niż miejsce szczepienia. Średnica korony może wynieść nawet 5m. Korona tworzy gęstą zieloną kulę, która tworzy się sama bez konieczności formowania. Jedynie starsze okazy można raz w roku delikatnie formować, gdyż z czasem mogą stracić kształt kuli. Ze względu na elegancki kształt nadaje się na reprezentacyjne drzewo przed domem. Ładnie wygląda w szpalerach po kilka, kilkanaście sztuk wzdłuż ogrodzenia lub drogi.

Ma małe wymagania, dlatego tak często sadzona jest w zieleni miejskiej. Można ją zobaczyć w parkach, na miejskich placach, a nawet przy drogach. Jest odporna na mróz, rośnie zarówno w słońcu, jak i w cieniu. Ma niewielkie wymagania glebowe, dobrze znosi suszę i jest odporna na zanieczyszczenia. Odporna na choroby grzybowe i szkodniki. Jest mrozoodporna.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 1500 zł darmowa wysyłka!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl