Przerwa zimowa

 

Wysyłki rozpoczynamy w połowie marca 2018r.

Akacja ROBINIA UMBRACULIFERA

105 Towar dostępny - 105 sztuk
Wysyłka w: od 25 marca
58,90 zł 58.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Akacja kulista Umbraculifera

Robinia pseudoacacia 'Umbraculifera'

 Stan: Roślina szczepiona w pojemniku C-3 (jesienią i wiosną możliwa wysyłka bez doniczki z zabezpieczonym systemem korzeniowym)

Wiek sadzonki: 2 lata

Wysokość: ok. 180 cm

 

Robinia akacjowa ‘Umbraculifera’ to nieduże drzewo nadające się doskonale do małych ogrodów. W przeciwieństwie do zwykłej robinii nie ma kwiatów, ale za to nie posiada cierni. Drzewo to jest szczepione, więc pień nie urośnie wyżej niż miejsce szczepienia. Średnica korony może wynieść nawet 5m. Korona tworzy gęstą zieloną kulę, która tworzy się sama bez konieczności formowania. Jedynie starsze okazy można raz w roku delikatnie formować, gdyż z czasem mogą stracić kształt kuli. Ze względu na elegancki kształt nadaje się na reprezentacyjne drzewo przed domem. Ładnie wygląda w szpalerach po kilka, kilkanaście sztuk wzdłuż ogrodzenia lub drogi.

Ma małe wymagania, dlatego tak często sadzona jest w zieleni miejskiej. Można ją zobaczyć w parkach, na miejskich placach, a nawet przy drogach. Jest odporna na mróz, rośnie zarówno w słońcu, jak i w cieniu. Ma niewielkie wymagania glebowe, dobrze znosi suszę i jest odporna na zanieczyszczenia. Odporna na choroby grzybowe i szkodniki. Jest mrozoodporna.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl