Przerwa zimowa

 

Wysyłki rozpoczynamy w połowie marca 2018r.

Berberys Ottawski SUPERBA

0 Towar niedostępny
11,90 zł 11.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Berberys Ottawski "Superba"

Berberis ottawensis 'Superba'

Stan: pojemnik C-2

Wiek sadzonki: 3 letnia

Wysokość: ok. 30-40 cm

Berberys 'Superba' to rozłożysty, silnie rozgałęziony krzew o szerokim, regularnym, prawie kulistym pokroju dorastający do 3-4 m wysokości i podobnej szerokości. Wysokość i kształt krzewów można kontrolować cięciem, najlepiej wczesną wiosną.

Pędy cierniste, wzniesione, łukowato wygięte na końcach w kolorze purpurowo brązowym. Liście na stanowisku słonecznym ładnie wybarwiają się na purpurowo z niebieskim połyskiem. W półcieniu są natomiast bardziej zielone. Kwiaty żółte na długich szypułkach, pojawiają się w maju zwisając dekoracyjnie z przewieszających się pędów, kontrastują z ciemnych ubarwieniem 'Superby. Liczne koralowe owoce pozostają zimą na krzewie.

Prosty w uprawie- mrozoodporny, nie ma specjalnych wymagań glebowych., tolerancyjny względem pH, dobrze znosi suszę, zanieczyszczenia i cięcia formujące. Stanowisko słoneczne lub lekko cieniste.

Doskonała roślina ozdobna do ogrodów, parków, zieleni osiedlowej i na tereny zurbanizowane. Polecana zarówno na nienormowane, jak i formowane, kolczaste szpalery i żywopłoty.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl