Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Z UWAGI NA PANUJĄCĄ PANDEMIĘ COVID-19 OBECNIE OFERTA ROŚLIN JEST OGRANICZONA.

Czereśnia BURLAT – karłowa

77 Towar dostępny - 77 sztuk
Wysyłka w: 7 dni roboczych
48,90 zł 48.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Czereśnia BURLAT - karłowa

Stan: roślina w doniczce - zabezpieczona na czas transportu

Podkładka : KARŁOWA - Gisela 5

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 80-100 cm

Odmiana wartościowa dla amatorskiej uprawy w ogrodach przydomowych czy działkach. Szczególnie polecana do małych ogrodów z uwagi na użycie karłowej podkładki. Dość szybko zaczyna owocować, nawet już w trzecim roku po posadzeniu. Odmiana odporna na mróz, można ja uprawiać na terenie całej Polski.

Stanowisko

Czereśnia wymaga stanowiska słonecznego, ciepłego ale przewiewnego. Ruch powietrza zapobiega porażeniem przez choroby grzybowe oraz ogranicza pękanie owoców. Gleba powinna być średnio zwięzła, o dużej miąższości, przepuszczalna dla wody o niskim poziomie wód gruntowych. Odmiana w miarę odporna na mróz jak i raka bakteryjnego. 

Owocowanie 

Dość szybko wchodzi w owocowanie, nawet w trzecim roku po posadzeniu. Plonuje dobrze i regularnie. Owoce zaczynają dojrzewać w pierwszej połowie czerwca. Nadają się do spożycia bezpośrednio. Owoce w kształcie sercowatym są duże, miąższ ciemnoczerwony, twardy, słodki z dużą ilością soku, zaliczane do bardzo smacznych. Dojrzałe owoce dobrze odchodzą od pestki, nie są zbyt wrażliwe na pękanie.  

Zapylacze: Olbrzymka Napoleona, Hedelfińska, Vega.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl