Przerwa zimowa

 

Wysyłki rozpoczynamy w połowie marca 2018r.

Thuja SZMARAGD

422 Towar dostępny - 422 sztuk
Wysyłka w: 5 dni
11,90 zł 11.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Żywotnik Zachodni SZMARAGD

Thuja occidentais 'Smaragd'

Stan :  pojemnik C-2

Wiek sadzonki : 3 letnia

Wysokość : ok. 40-60 cm 

Najładniejsza odmiana z żywotników zachodnich o czysto zielonej szmaragdowej barwie igliwia, która pozostaje na roślinie nawet w srogie zimy. Gałązki delikatne, ciemnozielone, nie brązowieją w okresie zimy. Szmaragd rośnie dość szybko przybierając kształt regularnego stożka. W wieku 10 lat osiąga ok. 2,5 metra wysokości. Docelowo dorasta do 5-7 metrów wysokości. Tuje należy posadzić w kwaśnym torfie lub w specjalnym podłożu do iglaków. Wykopany dołek zaprawiamy podłożami w ilości ok 10 - 20 litrów. Po zakończeniu sadzenia dobrze jest wyściółkować ziemię wokół żywotników korą sosnową. Poprawi ona strukturę gleby, dodatkowo ją zakwaszając, oraz zatrzymuje wilgoć w glebie, zabezpiecza także przed wzrostem chwastów. Odmiana mrozoodporna.    

Najczęściej wykorzystuje się ją w nasadzeniach pojedynczych i grupowych, w kompozycjach barwnych, na żywopłoty formowane i nieformowane, na rabaty a także do pojemników.

Zalecany rozstaw sadzenia w celu uzyskania gęstego żywopłotu to 60 - 70 cm. Należy pamiętać aby zachować też przynajmniej 60 cm odległość od ogrodzenia, aby rośliny nie wrastały w ogrodzenie i nie ulegały uszkodzeniu.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl