Przerwa zimowa

 

Wysyłki rozpoczynamy w połowie marca 2018r.

Lilak krzaczasty CONGO

94 Towar dostępny - 94 sztuk
Wysyłka w: od 25 marca
16,90 zł 16.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Lilak Congo

Syringa Vulgaris

Stan : pojemnik C-2

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 50 cm

Lilak pospolity Congo to krzew liściasty może, przybierać formę szeroko rozgałęzionych krzewów osiągających ok. 3 m wysokości. Pędy są nagie, wzniesione, silnie rozgałęzione, obficie, porośnięte nagimi, błyszczącymi, zielonymi liśćmi o sercowatym kształcie i długości 5-12 cm. Opadają późną jesienią. Kwiaty fioletowe, duże, do 3 cm średnicy, pojedyncze, intensywnie pachnące. Lilak pospolity zakwita w maju. Owoce to wydłużone, suche, pękające torebki z nasionami. Lilak pospolity wytwarza duże ilości odrostów korzeniowych, które należy regularnie usuwać, w przeciwnym wypadku, z czasem lilak może tworzyć gęste, dziczejące zarośla.

Najlepiej rośnie i kwitnie w miejscach nasłonecznionych, ale w półcieniu i cieniu również da sobie radę. Preferuje gleby o odczynie obojętnym, głębokie, próchnicze, świeże i żyzne, raczej cięższe, umiarkowanie wilgotne, choć wykazuje również dużą odporność na suszę. Odmiana całkowicie odporna na mróz.

Lilak pospolity Congo, może być uprawiany w ogrodach i parkach. Dodatkowo kwiatostany lilaka pospolitego mogą być wykorzystywane jako kwiaty cięte, do różnego rodzaju kompozycji florystycznych i bukietów.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl