Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Lilak krzaczasty CONGO

Kod produktu: 521
Dostępność: brak towaru
Stan:
pojemnik C-2
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
ok. 50 cm
Cena: 20,90 zł 20.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Szybka darmowa dostawa już od 1500 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Lilak Congo

Syringa Vulgaris

Lilak pospolity Congo to krzew liściasty może, przybierać formę szeroko rozgałęzionych krzewów osiągających ok. 3 m wysokości. Pędy są nagie, wzniesione, silnie rozgałęzione, obficie, porośnięte nagimi, błyszczącymi, zielonymi liśćmi o sercowatym kształcie i długości 5-12 cm. Opadają późną jesienią. Kwiaty fioletowe, duże, do 3 cm średnicy, pojedyncze, intensywnie pachnące. Lilak pospolity zakwita w maju. Owoce to wydłużone, suche, pękające torebki z nasionami. Lilak pospolity wytwarza duże ilości odrostów korzeniowych, które należy regularnie usuwać, w przeciwnym wypadku, z czasem lilak może tworzyć gęste, dziczejące zarośla.

Najlepiej rośnie i kwitnie w miejscach nasłonecznionych, ale w półcieniu i cieniu również da sobie radę. Preferuje gleby o odczynie obojętnym, głębokie, próchnicze, świeże i żyzne, raczej cięższe, umiarkowanie wilgotne, choć wykazuje również dużą odporność na suszę. Odmiana całkowicie odporna na mróz.

Lilak pospolity Congo, może być uprawiany w ogrodach i parkach. Dodatkowo kwiatostany lilaka pospolitego mogą być wykorzystywane jako kwiaty cięte, do różnego rodzaju kompozycji florystycznych i bukietów.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 1500 zł darmowa wysyłka!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl