DEREŃ ZŁOTOKORY w donicy 150cm

Dane techniczne

Wysokość
ok. 140cm
Wiek sadzonki
3 lata
Stan
Nowy
Nazwa łacińska
Cornus sericea 'Flaviramea'
0 Towar niedostępny
13,90 zł 13.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Cornus sericea 'Flaviramea'

roślina 3 letnia o wysokości ok. 130-150 cm

DEREŃ ZŁOTOKORY

Cornus sericea 'Flaviramea'

   Jest to krzew charakteryzujący się szybkim wzrostem i małymi wymaganiami odnośnie stanowiska. Jego atutem są przyciągające wzrok, jaskrawozielone ze złotym odcieniem pędy. Bardzo dekoracyjne zimą, są wtedy lepiej widoczne na tle śniegu czy brązowej roślinności. Rośnie do wysokości 3 m na glebach dobrych, na słabszych osiąga wysokość do 1,5. Kwitnie na przełomie maja i czerwca. Wytwarza małe kwiaty zebrane w baldachy, o kolorze biało kremowym. Dodatkową ozdobą są białe owoce dojrzewające jesienią, które stanowią pożywienie dla ptaków zimą. 

Nadaje się do nasadzeń żywopłotu formowanego i naturalnego, w przydomowych ogrodach oraz jako komponent zieleni miejskiej. Jest odporny na zanieczyszczenia środowiska, dlatego można z powodzeniem umacniać nim skarpy przy drogach czy nasypy.

   Nie jest wymagający pod względem stanowiska, dobrze rośnie na średniej jakości glebach. Toleruje również półcień ale najlepiej rozrasta się w pełnym słońcu. Krzew jest całkowicie mrozoodporny. Łatwo znosi przycinanie.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl