Grusza LIPCÓWKA KOLOROWA

250 Towar dostępny - 250 sztuk
Wysyłka w: 5 dni roboczych
16,50 zł 16.50
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Grusza LIPCÓWKA KOLOROWA

Stan: roślina kopana - zabezpieczona na czas transportu

Podkładka : Grusza Kaukaska

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 150 cm

Stara, francuska odmiana gruszy, otrzymana w 1857 roku. Obecnie ceniona i uprawiana w całej Europie, również w Polsce.

Jej drzewa rosną niezbyt silnie, tworząc wyniosłą, stożkową, dość luźną koronę, o lekko zwisających gałęziach. Owocowanie rozpoczynają dość wcześnie, zwykle w 3-4 roku po posadzeniu, owocują bardzo obficie, na ogół co drugi rok, ale odpowiednia pielęgnacja (m.in. przerzedzanie zawiązków) powoduje ich coroczne owocowanie. Owoce osiągają dojrzałość zbiorczą od połowy do ostatniej dekady lipca. Zbiera się je na kilka dni przed całkowitym dojrzeniem, które osiągają dość nierównomiernie, co powoduje konieczność kilkakrotnego zbioru, w kilkudniowych odstępach.

Lipcówka Kolorowa to bardzo wczesna odmiana gruszy .

OWOCE:

Gruszki mają kruchą, lekko błyszcząca, zielonkawożółtą skórkę średniej grubości, z lekkim, czerwonopomarańczowym, rozmytym rumieńcem i bardzo drobnymi, szarordzawymi przetchlinkami. Jajowate owoce są wyrównane co do wielkości i kształtu (6 x 5 cm) i  osiągają masę 75g. Ich dość smaczny miąższ jest zielonkawokremowy, mało soczysty, średnioziarnisty, niezbyt słodki, ale bardzo smaczny.

Zapylacze: Faworytka, Bera Bosca, Konferencja, Bonkreta Williamsa.

Grusza powinna zajmować w ogrodzie miejsce jasne, słoneczne, osłonięte od wiatru. Podstawą pielęgnacji jest jej przycinanie wiosną, które nie może być zbyt mocne. Sadząc gruszę w ogrodzie, prócz odpowiedniego miejsca powinniśmy pamiętać także, by jej gleba była przepuszczalna, żyzna, lekko kwaśna.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl