Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Z UWAGI NA PANUJĄCĄ PANDEMIĘ COVID-19 OBECNIE OFERTA ROŚLIN JEST OGRANICZONA.

Jabłoń CORTLAND

0 Towar niedostępny
15,90 zł 15.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Jabłoń CORTLAND

Stan: roślina kopana- zabezpieczona na czas dostawy

Podkładka : M-26- półkarłowa

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 150 cm

Owocowanie : koniec września

 

Jabłoń Cortland pochodzi z Ameryki. Zaliczana jest do odmian wczesnozimowych. Drzewo charakteryzuje się średnio silnym wzrostem, tworzy ładną kulistą koronę. Jabłka dojrzałość zbiorczą osiągają na przełomie września i października, a konsumpcyjną od listopada do lutego. Drzewo wchodzi wcześnie w okres owocowania.  

OWOCOWANIE: 

Odmiana Cortland wchodzi dość wcześnie w owocowanie, do tego plonuje co roku. Owoce są duże, kuliste lekko baryłkowate. Skórka owocu jest żółto zielona pokryta prawie w całości mocnym rumieńcem w kolorze wiśniowym. Posiada wyraźnie widoczny woskowy nalot. Miąższ jest biały, kruchy, mocno soczysty i aromatyczny.  Nie ciemnieje po przecięciu. Nadaje się zarówno do jedzenia, jako odmiana deserowa, ale też na przetwory. Szczególnie ceniona do produkcji chrupek jabłkowych.

WYMAGANIA:

Cortland to smaczna i lubiana odmiana deserowa, z powodzeniem można robić z niej przetwory. Drzewo jest odporne na mróz i w rejonach chłodniejszych to bardzo wartościowe drzewo o smacznych owocach. Nie jest zbyt wymagająca odnośnie stanowiska, jednak rosnąc w pełnym słońcu ma bardzo ładnie wybarwione owoce. Poza tym należy wycinać pędy rosnące wewnątrz korony, a dbać o te na zewnątrz, na których wyrastają najlepsze owoce. Jest to odmiana warta uwagi, ale trochę podatna na choroby dlatego warto poświęcać jej więcej uwagi w uprawie, aby otrzymać ładne i smaczne owoce.


Zapylacze: Lobo, Bankroft, Spartan, Koksa Pomarańczowa, Golden Delicious, Jonathan, Oliwka Żółta.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl