Wysyłkę roślin kopanych z gruntu rozpoczynamy 30 września.

Zamówienia realizujemy według kolejności ich złożenia.

Jabłoń GALA

288 Towar dostępny - 288 sztuk
Wysyłka w: 5 dni roboczych
16,90 zł 16.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Jabłoń GALA

Stan: roślina kopana- zabezpieczona na czas dostawy

Podkładka : M-26- półkarłowa

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 150 cm

Jabłonie odmiany Gala zaliczane są do odmian zimowych. Łatwe do formowania. Rosną średnio-silnie, tworzą korony dość szerokie i stożkowe. Na początku o mniejszym zagęszczeniu. Konary pokryte są licznymi krótkopędami. Odmiana ta często nadmiernie wiąże owoce dlatego poleca się przecinać zawiązki w celu równomiernego wzrostu. 

OWOCOWANIE:

Owoce odmiany Gala są owalne z mniej lub wyraźniej zaznaczonym stożkiem oraz lekkim żebrowaniem przy kielichu. Kwitnie dość późno więc kwiaty w wypadku wiosennych przymrozków rzadko ulegają zmrożeniu. Jabłka są ładnie wybarwione w kolorze pomarańczowym z czerwonym rumieńcem w postaci marmurkowych prążków. Skórka jest gładka, błyszcząca, pokryta delikatnym nalotem woskowym. Miąższ wewnątrz jest kremowy, soczysty, drobnoziarnisty, delikatnie kruchy i słodki. Owoce uważa się za bardzo smaczne. Odmiana Gala osiąga dojrzałość zbiorczą w połowie września, a konsumpcyjną po kilku tygodniach leżakowania. W dobrych warunkach przechowuje się do końca zimy.

WYMAGANIA:

Jabłoń Gala nie jest zbyt wymagająca co do podłoża. Najbardziej optymalne jest dla niej gleba żyzna lub przeciętna lekko wilgotna o pH lekko kwaśnym około 6,2 - 6,7. Na słabszą glebę nadaje się szczepiona na podkładce M - 26. W innym wypadku jej owoce mogą drobnieć. Stanowisko najlepiej słoneczne. Nadmiar owoców należy usuwać aby gałęzie nie obłamywały się, a owoc nie drobniał. Odporna jest na mróz oraz choroby. Jednak należy usuwać spod drzewa opadłe jesienią liście aby minimalizować ryzyko wystąpienia parcha jabłoni.

Zapylacze: Akane, Alwa, Braeburn, Cortland, Discovery, Elise, Empire, Fiesta, Flamenco, Fuji, Gloster, Golden Delicious, Granny Smith, Idared, James Grieve, Jonathan, Katja, Królowa Renet, Ligol, Paulared, Pinova, Rajka, Red Delicious, Spartan, Szampion.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl