Wysyłkę roślin kopanych z gruntu rozpoczynamy 30 września.

Zamówienia realizujemy według kolejności ich złożenia.

Jabłoń JONAGOLD

294 Towar dostępny - 294 sztuk
Wysyłka w: 5 dni roboczych
16,90 zł 16.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Jabłoń JONAGOLD

Stan: roślina kopana- zabezpieczona na czas dostawy

Podkładka : M-26- półkarłowa

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 150 cm

Odmiana otrzymana w 1954 r. powstała po skrzyżowaniu odmian Jonatan i Golden Delicious. Wcześnie zaczyna owocować, nawet już w 3 roku po posadzeniu. Kwitnienie jest uzależnione od pogody i przypada zazwyczaj na połowę kwietnia i w maju. Drzewa tworzą koronę mocną, szeroką, średnio zagęszczoną. Jest to odmiana późna przydatna do przechowywania. Jedna z najsmaczniejszych odmian deserowych jabłoni, doskonale nadaje się także na przetwory.

OWOCOWANIE:

Owoce można zbierać już od października. Jednak nie szkodzą im spadki temperatury i dobrze utrzymują się na drzewie także zbiór można przeprowadzać później w miarę dojrzewania owoców. Zbyt późno zebrane albo zbyt wcześnie źle się przechowują i tracą wiele na walorach smakowych. Do dobrego zawiązywania owoców wymaga sąsiedztwa innych odmian. Owoce są duże, kuliste ze stożkiem, zaznaczone są lekkie żeberka od strony kielicha. Skórka jest pokryta woskiem, dlatego całkiem dobrze się przechowuje. Skórka ma kolor żółty z czerwonym rozlanym nieraz po całości jabłka rumieńcem. Miąższ owocu jest bardzo smaczny, biały z zielonym odcieniem później się robi zielono kremowy. Smaczny, gruboziarnisty, soczysty o bardzo przyjemnym aromacie.  

WYMAGANIA:

Odmiana jest obcopylna wiec wymaga sadzenia w pobliżu innych odmian jabłoni. Drzewo charakteryzuje się silnym wzrostem, który po wejściu w owocowanie słabnie trochę. Korona jest rozłożysta i dość luźna, aczkolwiek wymaga cięcia prześwietlającego. Jonagold jest wrażliwa na niskie temperatury zimą czy mocniejsze przymrozki wiosną. Jeśli chodzi o choroby to wykazuje na nie średnią odporność. 

Zapylacze: Elise, Elstar, Gala, Gloster, Idared, James Grieve, Jonathan, Koksa Pomarańczowa, Królowa Renet, Pinova, Szampion.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl