Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Z UWAGI NA PANUJĄCĄ PANDEMIĘ COVID-19 OBECNIE OFERTA ROŚLIN JEST OGRANICZONA.

Jabłoń SZAMPION - CHAMPION

0 Towar niedostępny
16,90 zł 16.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Jabłoń SZAMPION

Stan: roślina kopana- zabezpieczona na czas dostawy

Podkładka : M-26- półkarłowa

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 150 cm

Odmiana Szampion powstała w Czechach. Jest krzyżówką odmiany Koksa Pomarańczowa i Golden Delicious. Drzewo charakteryzuje się dość silnym wzrostem, który wyraźnie słabnie po wejściu w okres owocowania. Korona ma kształt stożkowaty z licznymi krótkopędami wyrastającymi od konarów.  

OWOCE:

Duże lub średnio duże kuliste z lekkim stożkiem. Delikatnie żebrowane przy kielichu. Plon jest zazwyczaj dość wyrównany pod względem kształtu i wielkości. Skórka jest gładka zielonkawożółta pokryta w większej części rozmytym, paskowanym rumieńcem o koralowej barwie. Przetchlinki są widoczne, małe i jasnoszare. Miąższ soczysty, słodki, delikatnie kwaskowaty, aromatyczny i powszechnie uznawany jako bardzo smaczny.   

WYMAGANIA:

Nie sprawia trudności w uprawie. W okres owocowania wchodzi bardzo wcześnie, zazwyczaj już nawet w drugim roku po posadzeniu.Owocuje corocznie i dość obficie, zarówno na krótkopędach jak i na długopędach. Szampion jest wrażliwa na mróz, ale za to dość odporna na choroby. Wymaga cięcia prześwietlającego i odmładzającego. 

Zapylacze: Melba, Cortland, Sawa, Golden Delicious, Idared, Ligol.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl