Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Jagoda kamczacka WOŁOSZEBNICA

293 Towar dostępny - 293 sztuk
Wysyłka w: 7 dni roboczych
13,90 zł 13.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Jagoda Kamczacka Wołoszebnica

Lonicera Caerulea L. Var. Kamtschatica

Stan: pojemnik C-2

Wiek sadzonki : 3 letnia

Wysokość : ok. 40-60 cm

Jagoda kamczacka odmiany Wołoszebnica  to długo żyjący krzew owocowy. Osiąga wysokość do około 2 metrów. Jego właściwa nazwa to wiciokrzew siny, należy do rodziny przewiertniowatych. Tworzy zwarty, kulisty pokrój. Kwitnie na początku kwietnia, jednak kwiaty nie są wrażliwe na przymrozki wiosenne. Odmiana Wołoszebnica jest plenna, wcześnie owocuje oraz ma niewielkie wymagania glebowe.

Owocowanie

Owoce jagody kamczackiej Wołoszebnica dojrzewają w polskich warunkach mniej więcej pod koniec czerwca. W kształcie są podłużne lekko wygięte. Skórka granatowa pokryta jasnym nalotem woskowym. Owoce dojrzewają w pierwszym tygodniu czerwca, w smaku są przyjemne, lekko słodkie z winną nutą. Zawierają znaczne ilości witamin oraz minerałów. Polecane do jedzenia bezpośrednio oraz na przetwory. Dobrze się komponują w zestawieniu z kwaśnymi owocami. Warto sadzić dwie różne odmiany w pobliżu siebie, dzięki temu lepiej się zapylają i plon jest większy.

Wymagania i stanowisko

Dla jagody kamczackiej Wołoszebnica najlepsze są miejsca słoneczne o glebie przepuszczalnej. Nie rośnie dobrze na glebach mocno podmokłych. Jest tolerancyjna pod względem kwasowości gleby. Rośnie dobrze w pH o zakresie od lekko kwaśnego po lekko zasadowy. Jagoda kamczacka Wołoszebnica jest odporna na mróz nawet do -30o C. Natomiast kwiatom nie szkodzą przymrozki do -8o C. Jagoda kamczacka jest mało wymagająca, dobrze się rozkrzewia, można sadzić ją w szpalerze, tworzy wtedy bardzo gęsty żywopłot.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl