Przerwa zimowa

 

Wysyłki rozpoczynamy w połowie marca 2018r.

Dereń jadalny CORNUS MAS

113 Towar dostępny - 113 sztuk
Wysyłka w: od 25 marca
16,90 zł 16.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Dereń Jadalny Cornus Mas

Cornus sanguinea 'Cornus Mas'

Stan : pojemnik C-2

Wiek sadzonki : 3 letnia

Wysokość : ok. 50-70 cm

 

Uprawiany ze względu na wartościowe i smaczne owoce o właściwościach leczniczych. Roślinę można uprawiać jako krzew albo prowadzić w formie małego drzewa o rozłożystej koronie. Jest drzewem długowiecznym, dorasta z biegiem lat do 5 m wysokości i takiej samej szerokości. Nie choruje, jest w pełni odporny na choroby i szkodniki.

Uprawa

Nie jest wymagający pod względem stanowiska, toleruje zakres pH od lekko kwaśnego do lekko zasadowego. Jest odporny na suszę, źle rośnie jedynie w glebie podmokłej. Najlepiej czuje się  w słońcu i półcieniu. Toleruje prawie każdy rodzaj gleby, wyjątkiem są mocno wilgotne torfowiska oraz wybitnie jałowe piaski. Pielęgnacja ogranicza się do nawożenia w sezonie wegetacyjnym. Nie wymaga cięcia pielęgnacyjnego. W razie konieczności można usuwać połamane czy przeszkadzające gałęzie.

Owocowanie

Kwitnie na przełomie marca i kwietnia niepozornymi żółtymi kwiatkami, jeszcze przed pojawieniem się liści. Owoce dojrzewają w drugiej połowie lata. W smaku na początku są kwaskowe z cierpką nutą po dojrzeniu zmienia się on w aromatyczny podobny do  śliwek. Owoce wykorzystywane są w kuchni do robienia przetworów, jak i do spożywania na surowo. Zawierają dużo witaminy C. 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl