Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Jagoda kamczacka WOJTEK

145 Towar dostępny - 145 sztuk
Wysyłka w: 7 dni roboczych
13,90 zł 13.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Jagoda kamczacka Wojtek

Lonicera Caerulea L. Var. Kamtschatica

Stan: pojemnik C-2

Wiek sadzonki : 3 letnia

Wysokość : ok. 30-40 cm

Jagoda kamczacka jest to długo żyjący krzew owocowy pochodzący z Syberii. Może osiągnąć do 1,5 m wysokości. Krzew charakteryzuje się bardzo szybkim przyrostem dlatego, warto przycinać jej gałązki wiosną. Gatunek ten jest wybitnie odporny na susze oraz niskie temperatury.

Owocowanie

Zaczyna owocować już nawet w pierwszym roku po posadzeniu. Kwiaty pojawiają się na początku kwietnia, są bladożółte, delikatne. Owoce zaczynają dojrzewać w połowie maja stopniowo, dlatego należy je zbierać na bieżąco. Sama jagoda ma wydłużony kształt, skórka jest granatowa z charakterystycznym woskowym nalotem. Plon z jednego krzaka może dochodzić nawet do 5 kg. Owoce odmiany Wojtek uznawane są za najsmaczniejsze. Poza tym zawierają wiele cennych składników mineralnych oraz witamin i są dostępne jako pierwsze w ogrodzie. 

Pielęgnacja

Roślina nie sprawia kłopotów w hodowli. Jest odporna na choroby i szkodniki. Preferuje gleby z lekko kwaśnym odczynem, raczej gliniasto-piaszczyste niż organiczne. Jednak nawet na glebach obojętnych i zasadowych nie sprawia większych problemów. Ze względu na owocowanie bardziej korzystne jest dla niej stanowisko słoneczne ewentualnie półcień. Dobrą praktyką jest sadzenie dwóch krzewów, pozwala to na lepsze zapylenie.

 

 

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl