Krzewuszka NAOMI CAMPBELL

106 Towar dostępny - 106 sztuk
Wysyłka w: 10 dni roboczych
11,90 zł 11.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Krzewuszka Naomi Cambel

Weigela 'Naomi Cambel'

Stan : pojemnik C-2

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 40-50 cm (na jesień, roślina przycinana jest na wysokość ok. 5 cm).

Niski, gęsto rozgałęziony krzew o wyprostowanym pokroju, z zewnętrznymi pędami rozrastającymi się na boki. Osiąga 1,4 m wys. i 1,7 m szer. Pędy czerwonobrązowe. Liście owalne, na końcu zaostrzone, 7-10 x 3,5-5cm, brązowoczerwone, prawie nie owłosione, najciemniejsze ze znanych odmian. Kwiaty stosunkowo nieduże, 2 cm śr., lejkowate ze zrośniętym do połowy kielichem, cylindryczne, 5-krotne, ciemnoróżowe, lekko błyszczące, pojawiają się w lipcu do sierpnia. Kwiaty niezbyt obfite, zebrane w niewielkie wiechy składające się z 7-13 kwiatów, wyrastające w kątach liści, na krótkich pędach bocznych, wzdłuż zeszłorocznych gałęzi.

Odmiana polecana do sadzenia w grupach i pojedynczo, na tle roślin o jasnym zabarwieniu liści. Nadaje się do stosowania do dużych nasadzeń masowych, w tym na pobocza dróg. Pędy z liśćmi stosowane i cenione jako rośliny cięte, do kompozycji kwiatowych.

Preferuje stanowisko słoneczne. Toleruje wszystkie ogrodowe wilgotne i żyzne gleby, kwaśne do lekko alkalicznych. Odmiana relatywnie odporna na mróz, ale przemarza w bardzo surowe zimy, dlatego warto ją okryć materiałem przepuszczalnym.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl