Przerwa zimowa

 

Wysyłki rozpoczynamy w połowie marca 2018r.

Krzewuszka RED PRINCE

104 Towar dostępny - 104 sztuk
Wysyłka w: od 25 marca
11,90 zł 11.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Krzewuszka Red Prince

Weigela 'Red Prince'

Stan : pojemnik C-2

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 40-50 cm (na jesień, roślina przycinana jest na wysokość ok. 5 cm).

Krzewuszka wyhodowano w USA. Roślina tworzy krzewy dorastające do 1,5 metra wysokości. Jej pędy, szczególnie w okresie kwitnienia, mają tendencję do przewieszania. Ułożone nakrzyżlegle, zielone liście są w zarysie jajowate, a ich blaszki liściowe są po brzegach drobno piłkowane. Na początku lata w kątach liści, na krótkich pędach bocznych, zawiązują się obficie pąki kwiatowe. Są one zebrane po 7-9 w wiechowate kwiatostany rozkwitające na przełomie czerwca i lipca. Intensywnie czerwone, błyszczące kwiaty przybierają kształt całkiem sporych dzwonków o długości 4-5 cm, zakończonych pięcioma delikatnie wywiniętymi na zewnątrz płatkami korony. Wewnątrz kwiaty są nieco jaśniejsze. Ponownie pojawiają się na krzewach w sierpniu i wrześniu.

Odmiana polecana do sadzenia w grupach i pojedynczo. Stosowana także do dużych nasadzeń masowych, lub jako kolorystyczny akcent na tle innych roślin. Może stanowić ciekawe uzupełnienie wysokich rabat bylinowych.

Krzewuszka preferuje gleby żyzne, wilgotne, przepuszczalne. Stanowiska słoneczne lub lekko ocienione. Rośliny wykazują odporność na zanieczyszczenia powietrza, dzięki temu mogą być sadzone w zieleni miejskiej. Dobrze znoszą przesadzanie. Dobrze reagują na cięcie odmładzające, które warto przeprowadzać raz na kilka lat.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl