Jaśminowiec Wonny - JAŚMIN

0 Towar niedostępny
10,90 zł 10.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Jaśminowiec Wonny

Philadelphus coronarius

Stan: roślina kopana, zabezpieczona na czas dostawy

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość: ok.. 100-120 cm

Sztywno wyprostowany krzew. U starszych roślin zewnętrzne gałęzie rozłożyste i obwisające. Osiąga 2-3 metra wysokości. i 1,5-2 metra szerpokości. Kora kasztanowobrązowa, lekko lśniąca, nie łuszcząca się. Liście ciemnozielone, matowe, lekko szorstkie, jajowate, ostro zakończone, drobno ząbkowane, 4,5-9 cm długości. Kwiaty kremowobiałe, pojedyncze, 3 cm średnicy., złożone z czterech płatków korony i kilkunastu złotych pręcików w centrum, silnie pachnące, skupione po 5-9 szt. Obfite kwitnienie rozpoczyna się w maju i trwa do czerwca. Owoce nieokazałe.

Krzew efektowny w okresie kwitnienia sadzony pojedynczo jak i w grupach lub wykorzystywany do tworzenia naturalnych i formowanych żywopłotów.

Stanowisko słoneczne do częściowo zacienionego. Najlepiej rośnie na glebach gliniastych, przepuszczalnych, wapiennych lub obojętnych. Roślina wytrzymała na suszę, warunki miejskie i zanieczyszczenia przemysłowe. Dobrze znosi przesadzanie, odrasta dobrze po silnym cięciu. Co kilka lat, po kwitnieniu warto dokonać radykalnego cięcia krzewu w celu odmłodzenia. Krzew odporny na mróz.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl