Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 14 dni roboczych. PRZEDSPRZEDAŻ: 25 września rusza wysyłka roślin z gołym korzeniem.

Akebia QUINATA - pięciolistkowa

Kod produktu: 4488-3295C
Dostępność: brak towaru
Stan:
pojemnik P13
Wiek sadzonki:
2 lata
Wysokość:
20-30 cm
Cena: 26,90 zł 26.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Szybka darmowa dostawa już od 1500 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczene
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Akebia Pięciolistkowa

Akebia Quinata

Akebia to bardzo atrakcyjne pnącze o ciekawych i przyjemnie pachnących kwiatach. Jest łatwa w uprawie o ile wybierze się odpowiedni gatunek i odmianę, a także zapewni odpowiednie cięcie, od którego zależy ładny pokrój rośliny. Jest też ważny powód aby w ogrodzie posadzić choć dwie akebie. Oto sekrety uprawy czekoladowego pnącza.

Nie jest gatunkiem trudnym w uprawie. Nie ma specjalnych wymagań glebowych. Poradzi sobie praktycznie na każdej glebie nawet przeciętnej. Dobrze znosi przesychanie oraz okresowe zalewanie. Jednak znacznie lepiej rośnie na ziemiach przepuszczalnych i dobrze zdrenowanych, niż na ciężkich i gliniastych. Jeśli chodzi o stanowisko dla akebii to rośnie ona dobrze w każdym miejscu, poza bardzo cienistym i nadmiernie gorącym.
Dobrze znosi nasze zimy, ale w te ostre i wyjątkowo mroźne może przemarzać do granicy śniegu. Na szczęście nie ma się co martwić, gdyż wiosną od razu od podstawy wybija nowe pędy. Ochrony przeciwmrozowej wymagają jedynie młode rośliny.

Akebia w zależności od warunków potrafi w ciągu sezonu przyrosnąć od jednego do trzech metrów. Natomiast docelowo dorasta od pięciu do dziesięciu metrów wysokości. Jest to pnącze półzimozielone, całkowicie zrzuca liście gdy temperatura spadnie poniżej -15°C. Liście akebii pięciolistkowej palczasto złożone z pięciu skórzastych, owalnych listków. Gdy są młode mają zieloną barwę o purpurowo-fioletowym odcieniu, a gdy starsze, są ciemnozielone.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 1500 zł darmowa wysyłka!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl