Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.
Arbuz BINGO
  • nowość

Arbuz BINGO

Kod produktu: 443E-9498A
Dostępność: brak towaru
Cena: 4,75 zł 4.75
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Szybka darmowa dostawa już od 1500 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Nasiona arbuza BINGO

Arbuz Bingo 2g to średniowczesna odmiana arbuza, która wyróżni się wysoką plennością oraz siłą i szybkością wzrostu. Roślina tworzy duże owoce o owalnym kształcie, które mogą osiągać masę 8-12kg. Powierzchnia arbuza jest gładka, bardzo rzadko lekko segmentowana. Owoc ma jasnozieloną barwę z ciemniejszymi zielonymi plamkami o nieregularnych kształtach, które są nierównomiernie rozmieszczone. Odmiana arbuza Bingo pod skórką ma różowy lub różowoczerwony, bardzo aromatyczny, soczysty i słodki miąższ z licznymi pestkami. Z ponad 1200 gatunków kawonu jest to jedna z popularniejszych odmian hodowana w Polsce w warunkach szklarniowych.

Arbuz Bingo 2g – uprawa

Uprawa kawonu Bingo nie jest wymagająca. W polskich warunkach klimatycznych owoce potrafią osiągnąć dość duże rozmiary, nie tracąc jednocześnie swoich wyjątkowych walorów smakowych. Odmiana Bingo jest polecana szczególnie pod uprawy pod osłonami. W upalne lata w sprzyjających warunkach może być uprawiana także bez osłon na polach. Wysiew arbuza zaleca się wykonać od połowy lutego do połowy marca. Warto mieć na uwadze, że obecność pszczół w okresie kwitnienia zwiększa plon owoców. Zaleca się uprawę kawonu Bingo z rozsady. Roślina jest wybitnie ciepłolubna i podczas okresu wegetacji wymaga silnego nawożenia i częstego podlewania. Odmiana wymaga przepuszczalnego podłoża, które jest zasobne w wilgoć i próchnicę oraz dobrze utrzymuje wilgoć.

Ze względu na dość duży pokrój rośliny rozstawa odmiany Bingo powinna wynosić 150x100 cm. Roślina ma pędy płożące osiągające długość do 1,5m, jednak nie jest szczególnie rozrośnięta, dlatego nie wymaga podcinania. Odmiana Bingo wyróżnia się bardzo dużą tolerancyjnością wobec chorób uwiądu. Zbiór plonów kawonu odbywa się na przełomie sierpnia i września. Owoce arbuza nie nadają się do długotrwałego przechowywania. Ze względu na swój wyrazisty, bardzo słodki smak arbuz Bingo najczęściej jest spożywany na surowo. Może być także wykorzystany jako element deserów, soków czy sałatek owocowych.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 1500 zł darmowa wysyłka!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl