Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Z UWAGI NA PANUJĄCĄ PANDEMIĘ COVID-19 OBECNIE OFERTA ROŚLIN JEST OGRANICZONA.

Aster Alpejski ALBUS

96 Towar dostępny - 96 sztuk
Wysyłka w: 7 dni roboczych
15,90 zł 15.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Aster Alpejski ALBUS

Aster alpinus 'Albus'

Stan : pojemnik p-11

Wiek sadzonki : 3 letnia

Wysokość : ok. 15 cm

Aster alpejski biały Aster alpinus albus z rodziny Asteraceae jest obficie kwitnącą byliną o kwiatach czysto białych z żółtym środkiem.
Pochodzi z Gór Alpejskich i górzystych terenów Azji i Ameryki Północnej. W naturalnym środowisku jako dzika roślina jest objęty ochroną.
Z podłużnych, zielonkawych liści zebranych w rozety, wyrastają ulistnione pędy, na końcu których znajdują się kwiaty. Kwiaty mają kształt gwiazdy - języczkowate płatki otaczają żółty środek.
Aster alpejski albus jest rośliną okrywową. Najczęściej wykorzystuje się go do nasadzeń w ogródkach skalnych, na rabatach i obwódkach, a także sadzi się go w większych pojemnikach. Jako kwiat cięty pięknie prezentuje się w wazonach.
Astry są bardzo łatwe w uprawie. Sadzi się je zazwyczaj w małych grupach na glebach żyznych, przepuszczalnych i wapiennych.

Bylina tworząca rozety wydłużonych, szarozielonych liści, z których wyrastają w V-VI skąpo ulistnione pędy, wysokości 20 - 30 cm. Pędy zakończone są koszyczkiem kwiatowym o średnicy ok. 4 cm. Kwiaty języczkowe białe, środek żółty. Wymaga gleby żyznej, przepuszczalnej, wapiennej. Nadaje się do sadzenia w ogrodzie skalnym lub na przedzie mniejszych rabat w małych grupach po 3-10 razem. Liczba roślin na 1 m2 - 11.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl