Azalia japońska GEISHA ORANGE

0 Towar niedostępny
17,50 zł 17.50
dodaj do przechowalni
Ilość

"Geisha Orange" jest jedną z najpiękniejszych azalii, corocznie obsypaną kwiatami.

Odmiana wyhodowana w Niemczech w 1971 roku. Roślina w pojemniku o wysokości ok. 20-25 cm

Karłowy, wolno rosnący, zwarty krzew o półkulistym pokroju. Po 10 latach dorasta do 40 cm wysokości i 70 cm szerokości. Liście ciemne, pół zimozielone, delikatnie owłosione liście, które są dwu sezonowe. Oznacza to, że każdy liść żyje dwa lata, stąd część z nich zawsze pozostaje na zimę na roślinie.

Rośliny zakwitają obficie na początku maja i w zależności od warunków pogodowych kwitną nawet do połowy czerwca. Kwiaty pojedyncze, bardzo liczne, o rzadko spotykanej barwie, intensywnie czerwone, z pomarańczowym odcieniem.

Wymaga stanowisk słonecznych lub półcienistych oraz gleb kwaśnych, wilgotnych i próchnicznych. Mrozoodporność dobra, ale zaleca się sadzenie w miejscach zacisznych i osłoniętych oraz dobre okrycie na zimę.

Szczególnie ładnie azalia ta prezentuje się sadzona w ogródkach skalnych i alpinariach. Polecana do nasadzeń w ogrodach przydomowych i w ogrodach japońskich, w towarzystwie innych azalii i karłowych różaneczników. Azalie bardzo dobrze komponują się sadzone pośród drzew i krzewów iglastych, szczególnie tych karłowych, o powolnym wzroście, a także pod drzewami o głębokim systemie korzeniowym (sosny, jodły), ale tylko wówczas gdy dochodzą do nich promienie słoneczne (należy je zatem sadzić raczej na skraju korony drzew). Oczywiście azalii nie powinno zabraknąć na wrzosowisku i w ogrodzie japońskim.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl