Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Barwinek Pospolity ALBA

Kod produktu: 77B9-5626E
Dostępność: brak towaru
Stan:
pojemnik P-9
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
ok. 10-15 cm
Cena: 9,90 zł 9.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Szybka darmowa dostawa już od 1500 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Barwinek Pospolity ALBA

Vinca minor 'Alba'

Barwinek pospolity 'Alba' to niska, bo zaledwie 15- maksymalnie 30cm szybko rosnącaroślina okrywowa.

Tworzy on gęste dywany złożone z drobnych, ciemnych, gęsto ułożonych, zimozielonych liści, co sprawia, że jest to doskonała roślina zadarniającą. Krzewinka dodatkowo na przełomie kwietnia i maja rozjaśnia ciemniejsze zakątki ogrodu, w których tak chętnie rośnie, drobnymi, lecz licznymi biały kwiatami. W tym terminie roślina najobficiej kwitnie, kolejne kwitnienia powtarza aż do września, ale z mniejszą siłą. 

Zdecydowanie najlepszym miejscem do uprawiania barwinka jest półcienisty zakątek ogrodu, w którym roślina będzie mogła zakryć nieestetyczne "gołe" miejsce pod wyższymi drzewami i krzewami. Barwinka możemy posadzić również w głębokim cieniu (mnie niż 3 godziny słońca dziennie), gdzie również będzie gęsto rósł, lecz może mniej obficie kwitnąć.

Jako że jest to roślina bardzo wytrzymała, przy zapewnieniu większej ilości wody w podłożu (stale wilgotna ziemia), uprawa jej uda się nawet w pełnym słońcu. Wymagania wilgotnościowe są takie, że gleba powinna być stale, lecz umiarkowanie wilgotna, co w miejscach cienistych i półcienistych jest najłatwiej uzyskać.

Gleba powinna być dobra - żyzna i próchnicza o odczynie lekko kwaśnym. Dla roślin ważne jest jedynie, jaka gleba znajduje się w obrębie ich systemu korzeniowego, a przy tak niewielkiej roślinie wystarczy podczas sadzenia wypełnić dołek dobrą ogrodniczą ziemią (kompostową), która zaspokoi jej wymagania.

Stosowany często w trudnych do uprawy miejscach ogrodu barwinek sam nie wymaga szczególnej uwagi gospodarza. Z tego powodu często wykorzystywany jest w publicznej zieleni miejskiej.  Dodatkowo roślina jest mrozoodporna i dobrze zimuje pod warstwą śniegu.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 1500 zł darmowa wysyłka!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl