Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Już niedługo ruszamy ze sprzedażą pełnej oferty roślin :)

Barwinek Pospolity ATROPURPUREA

80 Towar dostępny - 80 sztuk
Wysyłka w: 7 dni roboczych
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Barwinek Pospolity ATROPURPUREA

Vinca minor 'Atropurpurea'

Stan: P-9

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 10-15 cm

Niski, zimozielony krzew o charakterze zadarniającym. Liście ciemnozielone, skórzaste, błyszczące pozostające na pędach przez cały okres wegetacji. Kwiaty pojawiają obficie się od maja i kwitną aż do sierpnia powoli zmniejszając swą liczbę. Odmiana 'Atropurpurea' posiada kwiaty purpurowe osadzone na długich szypułkach. 

Zdecydowanie najlepszym miejscem do uprawiania barwinka jest półcienisty zakątek ogrodu, w którym roślina będzie mogła zakryć nieestetyczne "gołe" miejsce pod wyższymi drzewami i krzewami. Barwinka możemy posadzić również w głębokim cieniu (mnie niż 3 godziny słońca dziennie), gdzie również będzie gęsto rósł, lecz może mniej obficie kwitnąć.

Jako że jest to roślina bardzo wytrzymała, przy zapewnieniu większej ilości wody w podłożu (stale wilgotna ziemia), uprawa jej uda się nawet w pełnym słońcu.

Wymagania wilgotnościowe są takie, że gleba powinna być stale, lecz umiarkowanie wilgotna, co w miejscach cienistych i półcienistych jest najłatwiej uzyskać. Gleba powinna być dobra - żyzna i próchnicza o odczynie lekko kwaśnym. Dla roślin ważne jest jedynie, jaka gleba znajduje się w obrębie ich systemu korzeniowego, a przy tak niewielkiej roślinie wystarczy podczas sadzenia wypełnić dołek dobrą ogrodniczą ziemią (kompostową), która zaspokoi jej wymagania. Stosowany często w trudnych do uprawy miejscach ogrodu barwinek sam nie wymaga szczególnej uwagi gospodarza. Z tego powodu często wykorzystywany jest w publicznej zieleni miejskiej. Dodatkowo roślina jest mrozoodporna i dobrze zimuje pod warstwą śniegu.

Barwinek to doskonała roślina okrywowa, szybko i skutecznie porasta podłoże, tworząc zielony dywan a w okresie kwitnienia purpurowo-zielony. Barwinek jest niezawodną roślina zadarniającą, pięknie prezentuje się pod koronami drzew i krzewów. Dzięki nasadzeniom z barwinka zaoszczędzamy sobie pielenia na rabacie, gdyż idealnie pokryje całe podłoże. 

Nadaje się na skarpy, do pojemników gdzie jego pędy malowniczo wiszą w dół a także do zieleni miejskiej. 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl