Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Barwinek Pospolity ATROPURPUREA

Kod produktu: 8766-68971
Dostępność: brak towaru
Stan:
pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Wysokość:
10-15 cm
Cena: 9,90 zł 9.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Szybka darmowa dostawa już od 1500 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Barwinek Pospolity ATROPURPUREA

Vinca minor 'Atropurpurea'

 

Niski, zimozielony krzew o charakterze zadarniającym. Liście ciemnozielone, skórzaste, błyszczące pozostające na pędach przez cały okres wegetacji. Kwiaty pojawiają obficie się od maja i kwitną aż do sierpnia powoli zmniejszając swą liczbę. Odmiana 'Atropurpurea' posiada kwiaty purpurowe osadzone na długich szypułkach. 

Zdecydowanie najlepszym miejscem do uprawiania barwinka jest półcienisty zakątek ogrodu, w którym roślina będzie mogła zakryć nieestetyczne "gołe" miejsce pod wyższymi drzewami i krzewami. Barwinka możemy posadzić również w głębokim cieniu (mnie niż 3 godziny słońca dziennie), gdzie również będzie gęsto rósł, lecz może mniej obficie kwitnąć.

Jako że jest to roślina bardzo wytrzymała, przy zapewnieniu większej ilości wody w podłożu (stale wilgotna ziemia), uprawa jej uda się nawet w pełnym słońcu.

Wymagania wilgotnościowe są takie, że gleba powinna być stale, lecz umiarkowanie wilgotna, co w miejscach cienistych i półcienistych jest najłatwiej uzyskać. Gleba powinna być dobra - żyzna i próchnicza o odczynie lekko kwaśnym. Dla roślin ważne jest jedynie, jaka gleba znajduje się w obrębie ich systemu korzeniowego, a przy tak niewielkiej roślinie wystarczy podczas sadzenia wypełnić dołek dobrą ogrodniczą ziemią (kompostową), która zaspokoi jej wymagania. Stosowany często w trudnych do uprawy miejscach ogrodu barwinek sam nie wymaga szczególnej uwagi gospodarza. Z tego powodu często wykorzystywany jest w publicznej zieleni miejskiej. Dodatkowo roślina jest mrozoodporna i dobrze zimuje pod warstwą śniegu.

Barwinek to doskonała roślina okrywowa, szybko i skutecznie porasta podłoże, tworząc zielony dywan a w okresie kwitnienia purpurowo-zielony. Barwinek jest niezawodną roślina zadarniającą, pięknie prezentuje się pod koronami drzew i krzewów. Dzięki nasadzeniom z barwinka zaoszczędzamy sobie pielenia na rabacie, gdyż idealnie pokryje całe podłoże. 

Nadaje się na skarpy, do pojemników gdzie jego pędy malowniczo wiszą w dół a także do zieleni miejskiej. 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 1500 zł darmowa wysyłka!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl