Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Już niedługo ruszamy ze sprzedażą pełnej oferty roślin :)

Barwinek Pospolity ILLUMINATION

0 Towar niedostępny
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Barwinek Pospolity ILLUMINATION

Vinca minor 'Illumination'

Stan: P-9

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 20-25 cm

Wspaniała odmiana barwinka o żółtych liściach z zielonym brzegowaniem, nadaje się jako roślina okrywowa. Drobne fioletowo-niebieskie kwiaty pojawiają się obficie, urozmaicając kolorowy dywan.

Krzewinka o płożącym charakterze. Zimozielone liście pozostają na pędach cały rok, posiada dwa rodzaje pędów płożące oraz wnoszące się ku górze kwiatowe. Liście jasno-żółte z ciemno-zielonym brzegiem, małe eliptyczne bardzo dekoracyjne. Kwiaty fioletowo-niebieskie pojawiają się w maju i długo kwitną. decydowanie najlepszym miejscem do uprawiania barwinka jest półcienisty zakątek ogrodu, w którym roślina będzie mogła zakryć nieestetyczne "gołe" miejsce pod wyższymi drzewami i krzewami.

 

Barwinka możemy posadzić również w głębokim cieniu (mnie niż 3 godziny słońca dziennie), gdzie również będzie gęsto rósł, lecz może mniej obficie kwitnąć. Jako że jest to roślina bardzo wytrzymała, przy zapewnieniu większej ilości wody w podłożu (stale wilgotna ziemia), uprawa jej uda się nawet w pełnym słońcu. Wymagania wilgotnościowe są takie, że gleba powinna być stale, lecz umiarkowanie wilgotna, co w miejscach cienistych i półcienistych jest najłatwiej uzyskać.

 

Gleba powinna być dobra - żyzna i próchnicza o odczynie lekko kwaśnym. Dla roślin ważne jest jedynie, jaka gleba znajduje się w obrębie ich systemu korzeniowego, a przy tak niewielkiej roślinie wystarczy podczas sadzenia wypełnić dołek dobrą ogrodniczą ziemią (kompostową), która zaspokoi jej wymagania.

 

Stosowany często w trudnych do uprawy miejscach ogrodu barwinek sam nie wymaga szczególnej uwagi gospodarza. Z tego powodu często wykorzystywany jest w publicznej zieleni miejskiej. Dodatkowo roślina jest mrozoodporna i dobrze zimuje pod warstwą śniegu. Barwinek to wspaniała roślina do zadarniania, idealnie i szybko pokrywa całą powierzchnię rabat. Jest wspaniałą rośliną do cienia i półcienia a zwłaszcza pod korony wysokich drzew, gdzie często nic nie chce rosnąć. 

 

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl