Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Barwinek WIĘKSZY VARIEGATA

Kod produktu: 6D17-2547A
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni roboczych
Stan:
pojemnik P13
Wiek sadzonki:
2 lata
Wysokość:
15-20 cm
Cena: 17,90 zł 17.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Barwinek WIĘKSZY VARIEGATA

Vinca major 'Variegata'

Niejedna osoba spotkała się z barwinkiem, jednak jest ich kilka. Barwinek większy Variegata to przepiękna odmiana, która w przeciwieństwie do rodzaju pospolitego lubi cieplejsze rejony naszego kraju.
 
Roślina ta należy do krzewinek charakteryzujących się zimozielonymi liśćmi, barwinek może osiągnąć około 30 cm wysokości, liście mają około 5cm długości z kremowo-białym zabarwieniem brzegu. Okres kwitnienia przypada od maja do lipca, wtedy w ogrodach pojawiają się fioletowo-niebieskie kwiaty. 
 
Uprawa nie jest skomplikowana, lecz należy pamiętać, że roślina lubi przemarzać, szczególnie w bezśnieżne zimy, z tego też powodu należy zadbać o jej okrycie. Barwinek doskonale sprawdza się jako roślina okrywowa, rośnie pod wysokimi drzewami, krzewami. 
 
Roślina preferuje półcieniste stanowisko, jednak poradzi sobie także w całkowitym cieniu, jednak w tych miejscach może mniej kwitnąć. Barwinek większy preferuje glebę wilgotną, żyzną i próchniczą o odczynie lekko kwaśnym. 
 
Gatunek ten sprawdza się w skalnych ogrodach, lecz można często także spotkać go w miejskiej zieleni. Osoby, które nie posiadają zbyt wiele miejsca mogą swoje uprawy prowadzić w donicach, barwinek prezentuje się doskonale zarówno pojedynczo jak i w grupach. Roślina ta nie jest wymagająca, zakupiona w pojemniku może być sadzona praktycznie od marca do listopada, poza okresem, gdy gleba jest zmarznięta. 
Sadzonki gotowe są do wsadzenia, wysokość od 15 do 20 cm, sprzedawane są rośliny w pojemnikach P13, dwuletnie, które dobrze się ukorzeniły. Odmiana ta będzie idealna zarówno dla ogrodników amatorów jak i profesjonalistów.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl