Sprzedaż choinek trwa do 20 grudnia. Pozostałe rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Bazylia POSPOLITA ZIELONA NASIONA

Kod produktu: 7585-678CB
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni roboczych
Cena: 3,50 zł 3.50
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Nasiona bazylii POSPOLITEJ ZIELONEJ

Bazylia pospolita to jednoroczna roślina o łacińskiej nazwie Ocimum basilicum pochodząca z Azji Południowo-Wschodniej. W Polsce jest uprawiana jako jednoroczne zioło przyprawowe i jest znana także pod innymi nazwami, na przykład bazylek ogrodowy, bazyliszka polska czy balsam. Jest to także roślina miododajna z rośliny jasnotowatych.

Bazylia pospolita wyróżnia się wzniesionym, rozgałęzionym pędem o wysokości 50-70cm. Roślina jest gęsto ulistniona i posiada ogonkowe liście jajowate w zarysie. Kwiaty odmiany Ocimum basilicum w kolorze białym lub różowym są zebrane w drobne grupy na szczytach pędów. Owoce bazylii, niełupki, przybierają barwę ciemnobrunatną lub czarną. Ziele ma charakterystyczny, intensywny aromat i ostry smak, dlatego jest to jedna z częściej stosowanych przypraw kuchennych.

Uprawa bazylii pospolitej

Nasiona na rozsadę należy wysiać w drugiej połowie marca. Do gruntu sadzonki zaleca się przenieść dopiero w końcu maja lub na początku czerwca, kiedy temperatury są wyższe, w okolicy 10°C. W wypadku siewu wprost do gruntu nasiona należy wysiać na początku maja. Bazylia jest wyjątkowo wrażliwa na niskie temperatury nawet powyżej 0 stopni, które powodują jej zamieranie. Stanowisko dla bazylii pospolitej powinno być nasłonecznione i osłonięte od wiatrów, najlepiej od strony południowej. Odmiana wymaga żyznego i wilgotnego podłoża z dużą zawartości próchnicy oraz częstego podlewania. Nasiona rośliny podczas kiełkowania wytwarzają ochronną otoczkę w postaci galaretowatego śluzu. Siewki pojawiają się po 7-10 dniach.

Bazylia kwitnie od lipca aż do października. Należy pamiętać o systematycznym odchwaszczaniu stanowiska oraz spulchnianiu ziemi, aby zapewnić bazylii optymalny wzrost. Roślina źle toleruje nawożenie obornikiem. Zbiór wykonuje się w fazie początkowego kwitnienia. Bazylię pospolitą można po zebraniu ususzyć w niskiej temperaturze, aby nie straciła aromatu lub zamrozi w wyciągu z oliwy lub octu. Najczęściej zioło spożywane jest w wersji surowej jako świeże liście.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl