Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Z UWAGI NA PANUJĄCĄ PANDEMIĘ COVID-19 OBECNIE OFERTA ROŚLIN JEST OGRANICZONA.

 W dniach 13-18 lipca Szkółka nie będzie realizowała zamówień. Wysyłki zostaną wznowione od 20 lipca.

Berberys RED CHIEF

0 Towar niedostępny
12,90 zł 12.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Berberys Thunberga RED CHIEF

Berberis thunbergii 'Red Chief'

Stan: pojemnik C-1

Wiek sadzonki: 3 letnia

Wysokość: ok. 60-80 cm

Jest to duża rozłożysta odmiana, dorasta do 2,5m wysokości i 2m szerokości, pędy łukowato się przewieszają. Nadmiernie rozrastającą się roślinę można jednak bez problemu formować - gdyż bardzo dobrze znosi ten zabieg (patrz cięcie).

Charakterystyczne dla 'Red Chief' są rzadko ulistnione pędy. Liście są ciemnopurpurowe i błyszczące, co sprawia, że barwa jest jeszcze bardziej intensywna, prawie brązowa. Jesienią - jak większość bordowych berberysów - przebarwia się na jaskrawy szkarłatny kolor oraz zdobi się w różowe, podłużne owoce. Owoce długą pozostają na krzewie, także zimą, o ile wcześniej nie zostaną zjedzone przez ptaki - są bowiem jadalne. Niewielkie żółte kwiaty również uatrakcyjniają krzew na przełomie maja i czerwca.

W porównaniu z innymi popularnymi berberysami o bordowych liściach 'Red Chief' wyróżniają błyszczące liście, ciemna barwa i rzadko ulistnione pędy.

Jak przystało na berberysa jest prosty w uprawie: odporny na mróz, niewymagający odnośnie podłoża, tolerancyjny względem pH, dobrze znosi suszę, niewielkie zasolenie i zanieczyszczenia. Nie lubi jedynie gleb ciężkich i mokrych. Preferuje gleby przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne, o odczynie lekko kwaśnym i stanowisko słoneczne. Może rosnąć także w półcieniu - liście jednak nie wybarwią się w pełni.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl