Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Już niedługo ruszamy ze sprzedażą pełnej oferty roślin :)

Berberys RED PILLAR

0 Towar niedostępny
12,90 zł 12.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Berberys Thunberga RED PILLAR

Berberis thunbergii 'Red Pilar'

Stan: pojemnik P-13

Wiek sadzonki: 2 letnia

Wysokość: ok. 15-25 cm

Berberys Thunberga 'Red Pillar' to ciernisty, kolumnowy krzew, który dorasta do 1,5 -1,7 metrów wysokości.

Liście są ciemnoczerwone, a te znajdujące się w środku krzewu bardziej zielone. Młody krzew ma zwarty pokrój kolumnowy, z wiekiem rozkłada się na boki, przyjmując kształt bardziej kielichowaty.

Na przełomie maja i czerwca berberys kwitnie na żółto. Jesienią przebarwia się na jaskrawe, szkarłatne kolory i zdobi sié w czerwone owoce, chętnie zjadane przez ptaki.  Dobrze rośnie w słońcu i w półcieniu.  Jak przystało na berberysa jest prosty w uprawie: odporny na mróz, niewymagający odnośnie podłoża, tolerancyjny względem pH, dobrze znosi suszę, zanieczyszczenia i cięcie. Nie lubi jedynie gleb ciężkich i mokrych.

'Red Pillar' bez problemu daje się wkomponować w większość kompozycji z krzewami i bylinami, ponieważ ma zwarty, wąski pokrój. W kompozycji z bylinami będzie tworzył trwały kolorystyczny element zmiennej kwiatowej rabaty.

Ciemnoczerwony berberys dobrze będzie wyglądał z różami, np. z czerwoną rabatową (np. 'Montana' lub 'Lilli Marlene'). Róże warto podsadzić szałwią omszoną kwitnącą na fioletowo. 'Red Pillar' swoją kolumnową sylwetką doda kompozycji elegancji.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl