Berberys THUNBERGA INSPIRATION

0 Towar niedostępny
14,90 zł 14.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Berberys THUNBERGA INSPIRATION

Berberis thunbergii 'Inspiration'

Stan: pojemnik C2

Wiek sadzonki: 3 letnia

Wysokość: ok. 20-30 cm

Berberys Thunberga w uprawie czysty gatunek spotykany jest jednak rzadko. Odmiany berberysów są znacznie bardziej atrakcyjne. Różnią się wysokością, pokrojem, siłą wzrostu, barwą liści oraz wymaganiami. Jedną z ciekawszych odmian berberysu Thunberga jest wyhodowana w Polskiej szkółce ‘Maria’.

Berberys Thunberga ‘Maria’ to krzew charakteryzujący się silnym wzrostem (dorasta do około 1,5 m wysokości), wyprostowanymi pędami oraz zmienną barwą liści. Wiosną liście tej odmiany berberysu Thunberga mają intensywnie żółtą barwę, a młode pędy zabarwione są na kolor czerwony. W miarę rozwoju na liściach pojawia się karminowoczerwona obwódka, a pędy brązowieją. Jesienią roślina ponownie zmienia barwę liści, które przybierają intensywny, pomarańczowoczerwony kolor. Na pędach berberysu Thunberga ‘Maria’ jesienią w dużej liczbie pojawiają się ozdobne, czerwone, duże owoce, które stanowią dodatkową ozdobę krzewu.

Berberys Thunberga nie jest roślina trudną w uprawie, warto jednak zapewnić mu odpowiednie warunki. Najlepiej czuje się na glebach żyznych, zasobnych w składniki pokarmowe i wilgotnych. Odmiana Maria lepiej od innych, żółtolistnych odmian berberysu znosi nasłonecznienie, dlatego z powodzeniem może być sadzona w miejscach słonecznych.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl