Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Z UWAGI NA PANUJĄCĄ PANDEMIĘ COVID-19 OBECNIE OFERTA ROŚLIN JEST OGRANICZONA.

Berberys Thunberga MARIA

0 Towar niedostępny
14,90 zł 14.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Berberys Thunberga "Maria"

Berberis thunbergii 'Maria'

Stan: pojemnik C2

Wiek sadzonki: 3 letnia

Wysokość: ok. 40 cm

Berberys Thunberga w uprawie czysty gatunek spotykany jest jednak rzadko. Odmiany berberysów są znacznie bardziej atrakcyjne. Różnią się wysokością, pokrojem, siłą wzrostu, barwą liści oraz wymaganiami. Jedną z ciekawszych odmian berberysu Thunberga jest wyhodowana w Polskiej szkółce ‘Maria’.

Berberys Thunberga ‘Maria’
 to krzew charakteryzujący się silnym wzrostem (dorasta do około 1,5 m wysokości), wyprostowanymi pędami oraz zmienną barwą liści. Wiosną liście tej odmiany berberysu Thunberga mają intensywnie żółtą barwę, a młode pędy zabarwione są na kolor czerwony. W miarę rozwoju na liściach pojawia się karminowoczerwona obwódka, a pędy brązowieją. Jesienią roślina ponownie zmienia barwę liści które przybierają intensywny, pomarańczowoczerwony kolor. Na pędach berberysu Thunberga ‘Maria’ jesienią w dużej liczbie pojawiają się ozdobne, czerwone, duże owoce, które stanowią dodatkową ozdobę krzewu.

Berberys Thunberga nie jest roślina trudną w uprawie, warto jednak zapewnić mu odpowiedniewarunki. Najlepiej czuje się na glebach żyznych, zasobnych w składniki pokarmowe i wilgotnych. Odmiana Maria lepiej od innych, żółtolistnych odmian berberysu znosi nasłonecznienie, dlatego z powodzeniem może być sadzona w miejscach słonecznych.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl