Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.
Bób WINDSOR BIAŁY TOR
  • nowość

Bób WINDSOR BIAŁY TOR

Kod produktu: F452-567AE
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni roboczych
Cena: 5,30 zł 5.30
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Szybka darmowa dostawa już od 1500 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Nasiona bobu WINDSOR BIAŁY TOR

Bób WINDSOR BIAŁY w torebce 50 gramów to nasiona wysokiej jakości WE gwarantowanej przez markę POLAN. Ta odmiana bobu cechuje się charakterystycznymi dużymi białymi nasionami o płaskiej formie, smacznymi, przeznaczonymi przede wszystkim do bezpośredniego spożycia. Jest popularna od wielu lat, wpisana do krajowego rejestru. Pozwala na uprawę i efektywne zbiory po około 90-100 dniach od wysiewu.

Windsor Biały bób jest odmianą średniowczesną, dosyć plenną. Wysiew bobu tej odmiany powinien nastąpić wczesną wiosną, najlepiej do końca kwietnia, w rzędy co 20-30 centymetrów w odstępach 10 cm albo gniazdowo po 2 lub 3 nasiona. Optymalna głębokość wysiewu to 4-6 centymetrów. Gleba powinna być żyzna, zasobna w wodę. Pozwala to na uzyskanie optymalnych warunków rozwoju rośliny. Zbiór następuje zwykle pomiędzy czerwcem a sierpniem.

Wysokość rośliny może dochodzić do jednego metra, a nawet 1,2 metra. Pojedyncza roślina bobu Windsor Biały może wykształcić około 6-10 strąków. Ich przeciętna długość wynosi 12-15 centymetrów. Na jeden strąk przypada około 3-5 nasiona. Nasiona mają biało-zielonkawą, charakterystyczną barwę i typowy, kremowy smak doceniany przez koneserów. Na hektar uprawy udaje się uzyskać zwykle 3,5 do 5 ton świeżych nasion.

Zbiory bobu Windsor Biały

Do zbiorów strąków bobu warto przystąpić, gdy są one jeszcze soczystozielone, co gwarantuje soczyste nasiona wewnątrz. Zbiór nie jest możliwy za jednym razem - strąki dojrzewają w różnym tempie. Zwykle plony bobu Windsor Biały zbiera się 2-3 razy - zależy to głównie od przeznaczenia nasion. Sama roślina bobu pozbawiona strąków stanowi doskonałą bazę na naturalny nawóz. Wymaga jedynie dobrego ugniecenia, a następnie zaorania pola.

Zastosowanie świeżych nasion bobu jest doskonale znane. Sprawdzają się przede wszystkim do bezpośredniego spożycia po ugotowaniu. Nasiona można także mrozić oraz konserwować. Przechowywanie świeżych nasion wymaga niskich temperatur na poziomie 0-1 stopni oraz wysokiej wilgotności. W odpowiednich warunkach świeżo zebrane nasiona bobu Windsor Biały zachowują swoją jakość do 14 dni.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 1500 zł darmowa wysyłka!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl