Wysyłkę roślin rozpoczynamy od około 10 marca.

Zamówienia realizujemy według kolejności ich złożenia.

Bodziszek Popielaty PURPLE PILLOW

0 Towar niedostępny
23,90 zł 23.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Bodziszek Popielaty PURPLE PILLOW

Geranium cinerum 'Purple pillow'

Stan : pojemnik P-13

Wiek Sadzonki : 2 letnia

Wysokość : uzależniona od pory roku

 Bodziszki to byliny należące do rodziny bodziszkowatych, zamieszkujące tereny o klimacie umiarkowanym (Europa, Azja, Ameryka Północna). Ciekawostką jest, że do tej samej rodziny zaliczamy także jednoroczne pelargonie, niemniej jednak o nich nie będziemy tu pisać. Rodzaj Geranium liczy ponad 400 gatunków.


Bodziszek popielaty (Geranium cinereum) – osiąga 15 cm wysokości, kwiaty różowe,  często z  charakterystycznym żyłkowaniem, liście półzimozielone. Kwitnie od czerwca do września.

Bodziszki nie są wybredne i rosną w każdej glebie, oby tylko była wilgotna (nie podmokła) i przepuszczalna. Większość z nich preferuje słoneczne, bądź półcieniste stanowiska. Niektóre gatunki, takie jak  Geranium macrorrhizum i Geranium phaeum bez problemu zniosą nawet suchy cień, niemniej jednak im większe zacienienie tym słabiej kwitną i wybiegają.

Bodziszki mają bardzo wiele zastosowań w ogrodzie. Wyższe nadają się na rabaty, sadzone w grupach, np. Geranium x magnificum, te nieco niższe mogą stanowić niezłe wypełnienie między innymi roślinami lub pełnić funkcję zadarniającą (pod koronami drzew), np. Geranium macrorrhizum, natomiast te najniższe świetnie prezentują się w ogrodzie skalnym. Bodziszki nadają się również do sadzenia wzdłuż ścieżek.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl