Przerwa zimowa

 

Wysyłki rozpoczynamy w połowie marca 2018r.

brunnera-diane-s-gold.jpg
  • nowość

Brunnera DIANE'S GOLD

0 Towar niedostępny
13,90 zł 13.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Brunnera Diane's Gold

Brunnera Diane's Gold

Stan : pojemnik C-2

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 10-20 cm (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm).

Jest to niewysoka 30-40cm bylina, której największą ozdobą są ładnie wybarwione liście w kształcie serca. 'Diane Gold' to wyróżnia się jasnożółtym kolorem liści - pozostają bardzo długo dekoracyjne od chwili pojawienia się na rabacie (po kwitnieniu) aż do momentu, gdy zostaną przysypane przez śnieg. Tworzą gęste, zwarte kępy (ciężkie do przebicia przez chwasty), co stanowi dodatkowy - pokrojowy - walor byliny.

Drugą zaletą rośliny są pojawiające się od kwietnia niebieskie kwiaty podobne do niezapominajek (stąd druga popularna nazwa rośliny - niezapominajka kaukaska). Kwiaty zebrane są w luźne, rozgałęzione kwiatostany i pojawiają się jeszcze przed rozwojem liści. Brunera kwitnie długo.

Pochodząca z Kaukazu bylina jest prosta w uprawie, jeśli zapewnimy jej odpowiednie warunki - czyli chłodne i wilgotne stanowisko. Warunki takie utrzymują się w półcieniu lub w widnym cieniu, na stanowisku słonecznym będzie wymagać obfitego podlewania i nie jest ono dla niej wskazane (może nam po prostu uschnąć a jej piękne liście - jej największa ozdobna - ulec poparzeniu).

Wystarczy jej przeciętna gleba ogrodowa, średnio żyzna, próchnicza, ważne, by była przepuszczalna i - przede wszystkim - stale wilgotna.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl