Brzoskwinia kolumnowa HARNAŚ

0 Towar niedostępny
27,90 zł 27.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Brzoskwinia KOLUMNOWA - HARANŚ

Stan : roślina kopana - zabezpieczona na czas transportu

Podkładka : Kolumnowa

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 60 cm

Niskopienna wersja bardzo popularnej odmiany chętnie uprawianej w Polsce, a pochodząca z Kanady. Jest to odmiana chętnie sadzona w naszej strefie klimatycznej. Pokrój tej odmiany jest kolumnowy, idealny do sadzenia w małych ogrodach, czy do donic na tarasy i balkony.

OWOCOWANIE

Jest to odmiana wczesna, dojrzewa w pierwszej połowie sierpnia. Owoce są średniej wielkości, do 120g, kuliste z czerwonym rumieńcem, nakrapiane. Miąższ w smaku jest słodki, lekko winny, soczysty. Łatwo odchodzi od pestki. Nadaje się do bezpośredniego spożycia jak i na przetwory. Brzoskwinia Harnaś jest odmianą samopylną, oznacza to, że do dobrego zawiązywania owoców nie wymaga obecności drugiego drzewa brzoskwiniowego.

PIELĘGNACJA

Główną zaletą tej odmiany jest jej pokrój, niskopiennego drzewka, dlatego jest polecana na tarasy czy balkony. Odmiana Harnaś w amatorskiej uprawie nie sprawia wielu problemów. Dobrze rośnie na glebach średnio ciężkich, oraz przepuszczalnych o pH ok 5-6. Wymaga stanowiska słonecznego, dobrze osłoniętego od wiatru. Dlatego najkorzystniej ją sadzić od strony południowej lub  zachodniej.

Zapylacze:
odmiana samopylna
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl