Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.
Burak okrągły ciemnoczerwony POLA FPA 132.51 Punkt-1.jpg
  • nowość

Burak ćwikłowy, okrągły, ciemnoczerwony opolski

Kod produktu: 7B36-2019C
Dostępność: brak towaru
Cena: 2,89 zł 2.89
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Szybka darmowa dostawa już od 1500 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Nasiona buraka ćwikłowego, okrągły, ciemnoczerwony opolski

Burak ćwikłowy, okrągły, ciemnoczerwony, opolski odznacza się dużą zawartością betainy i stanowi doskonały surowiec celem uzyskiwania naturalnego barwnika dla przemysłu spożywczego. Możemy go uprawiać na każdym podłożu przygotowanym pod warzywa. 

Uprawa oraz pielęgnacja 

Nasiona tej rośliny będą kiełkowały dopiero, kiedy temperatura na zewnątrz osiągnie ok. 8 stopni Celsjusza. Młode rośliny pozostają wrażliwe na minusowe temperatury. Wcześniejsze wysiewanie możemy przeprowadzić, używając między innymi tuneli foliowych. Buraki ćwikłowe warto będzie wysiać między innymi po sałacie czy rzodkiewce. Warzyw tych nie można siać na stanowiskach, na których wcześniej rósł szpinak albo warzywa korzeniowe. 

Wysiew nasion do gleby bez żadnego zabezpieczenia, może być przeprowadzany już w kwietniu. Uzyskane w ten sposób rośliny posłużą na wczesny zbiór na przełomie czerwca i lipca. Wysiewanie nasion od maja do lipca, umożliwia uzyskanie roślin na letni zbiór, jak również jesienno-zimowy. W zależności od temperatury oraz wilgotności gleby, nasiona wykiełkują w drugim tygodniu po wysianiu. 

Wymogi co do gleby 

Buraki ćwikłowe rosną bardzo dobrze w każdej ziemi, która jest przydatna pod warzywne rośliny. Podłoże powinno odznaczać się znakomitą strukturą i nie posiadać skłonności do tworzenia skorupy. Gleby gliniasto-piaszczystej, zawierające nawet mniej, niż 1,5 procenta organicznych substancji, niemniej dobrze uprawiane, zapewnią właściwe kiełkowanie tych roślin i uzyskiwanie typowych kształtów korzeni dla wybranych odmian buraków. W przypadku uprawy buraków mających okrągłe korzenie, spore znaczenie będzie mieć struktura podłoża. Taką odmianę dobrze jest sadzić w ziemi odznaczającej się sporą miąższością. 

Buraki lubią glebę bogatą w wapń, ale niestety źle tolerują świeży proces wapnowania. Najlepiej, jeśli wybierzemy ziemię o odczynie, który będzie zbliżony do obojętnego. Optymalnym zakresem pH podłoża, jest 6,5-7,0. Niższe pH może stanowić przyczynę słabego kiełkowania i zamierania czy też zaburzeń fizjologicznych. 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 1500 zł darmowa wysyłka!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl