Wszystkie rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Burak ćwikłowy RYWAL

Kod produktu: 317D-75095
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: Przedsprzedaż - Wysyłka po 31 stycznia
Cena: 3,60 zł 3.60
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Nasiona buraka ćwikłowego RYWAL

Jest to roślina dwuletnia, która w pierwszym roku wytwarza liście i korzeń, natomiast w drugim roku zakwita i daje nasiona. Roślina w części nadziemnej wytwarza liście, które mają kształt jajowaty lub lancetowaty o kolorze intensywnie zielonym nakrapianym czerwono lub fioletowo z charakterystyczną czerwoną siecią żyłek. Zebrane w rozetę mogą liczyć 5-10 sztuk u jednej rośliny. W części podziemnej burak ćwikłowy posiada korzeń, który może osiągnąć długość nawet 2 m z bocznymi odrostami sięgającymi 60 cm wszerz. Korzeń buraka Rywal charakteryzuje się podłużnym, cylindrycznym kształtem, jest mocno napigmentowany i zawiera dużą ilość cukrów. Roślina posiada gładką skórkę.

W zależności od terminu wysiewu można zbierać buraka ćwikłowego do różnych celów. Roślinę można siać od kwietnia do czerwca. Wysiany w kwietniu może być zebrany już w czerwcu i wykorzystywany na bieżąco do przygotowywania potraw. Natomiast burak wysiany w czerwcu uprawiany jest z przeznaczeniem do zimowych przetworów.

Burak ćwikłowy Rywal jest rośliną ciepłolubną. W temperaturze 0 stopni jego młode siewki giną a dojrzałe korzenie marzną, co powoduje ich gnicie i osłabienie. Roślina kiełkuje w tem. 8 stopni Celsjusza a rozwija się w temp. 15-18 stopni. Wymaga gleby w postaci piasków gliniastych lub próchniczej gliny, miejsce zaś musi być słoneczne. Jako nawóz można zastosować obornik, dzięki czemu roślina da dobre plony. Podczas kiełkowania i w późniejszym okresie wymaga dodatkowego podlewania.

Rośliny należy sadzić na głębokości ok. 2-3 cm, w odległości 5 cm od siebie i w rzędach w odstępach 40 cm.

Zastosowanie

Burak ćwikłowy Rywal to roślina bogata w błonnik, witaminy B, C oraz karoten. Zawiera ponadto sole mineralne, białko, magnez oraz żelazo i wapń. Ma szerokie zastosowanie. Nadaje się do wytwarzania soków, ćwikły, można ugotować z niego barszcz czerwony. Świetnie nadaje się na przetwory. Spożywany bezpośrednio dostarcza bogatych składników naszemu organizmowi. 

 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl