Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Już niedługo ruszamy ze sprzedażą pełnej oferty roślin :)

CYPRYSIK GROSZKOWY CURLY TOPS

0 Towar niedostępny
13,90 zł 13.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

CYPRYSIK GROSZKOWY CURLY TOPS

Chamaecyparis pisifera 'Curly Tops'

Stan: roślina w pojemniku C-2

Wiek sadzonki: 2 letnia

Wysokość: 15-25 cm

Srebrzysty iglak o zabawnie zakręconych pędach, która sprawdzi się w niewielkich ogrodach przydomowych lub jako całoroczna ozdoba większych tarasów. Cyprysiki groszkowe to jedne z wytrzymalszych cyprysików. Cechują się dość wysoką mrozoodpornością i wytrzymałością na zanieczyszczone miejskie powietrze. Odmianę 'Curly Tops' wyróżnia kształt i kolor igieł - niebieskie pędy na końcach są fantazyjnie poskręcane. Najlepiej sadzić je blisko tarasu, by móc podziwiać je z bliska.

Iglak w sprzyjających warunkach potrafi dorastać do 2m wysokości i 1m szerokości, tworząc masywny, odrobinę nieregularny stożek.

Roślina rośnie wolno, przyrasta ok. 10cm na rok, 10-letnie egzemplarze osiągają około 1m wysokości.

'Curly Tops' posiada miękkie, srebrzysto niebieskie igły, szczelnie obrastające całą roślinę, rosnące w charakterystyczny sposób: ich końce są pozlepiane i mocno poskręcane.

Cyprysik groszkowy to światłolubny gatunek, dobrze czujący się przy pełnym, silnym nasłonecznieniu. Roślina jednak wykazuje sporą tolerancję względem ocienienia i doskonale radzi sobie w półcieniu.

Jak wszystkie cyprysiki, tak i ten upodobał sobie osłonięte od wiatru wilgotne stanowiska. Doskonale będzie czuł się w okolicy zbiornika wodnego. Gdy nie możemy posadzić rośliny nad wodą, zraszanie staje się ważnym elementem jej pielęgnacji uprawy, gdyż roślina źle reaguje na upały i wysokie temperatury.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl