Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

  • nowość

Ciemiernik DOUBLE ELLEN PURPLE

81 Towar dostępny - 81 sztuk
Wysyłka w: 7 dni roboczych
27,90 zł 27.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Ciemiernik Double Ellen Purple

Helleborus orintalis

Stan : pojemnik C-2

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok . 10-20 cm

Fascynująca odmiana ciemiernika, którą doceni niejeden miłośnik wcześnie kwitnących bylin.Ciemiernik wschodni 'Double Ellen Purple' zakwita już w lutym. Jego kwiaty są efektowne, duże, osiągające 9 cm średnicy, pełne, ciemno fioletowe, prawie czarne. Liście są błyszczące, skórzaste, ciemnozielone i utrzymują się przez cały sezon. 'Double Ellen Purple' dorasta do 40 cm wysokości, tworzy zwarte kępy. Dobrze jest posadzić go w półcieniu, przykładowo pod roślinami drzewiastymi.

Dobrze jest posadzić go w półcieniu, przykładowo pod roślinami drzewiastymi. Lubi stanowiska zaciszne, osłonięte od wiatru. Ciemierniki najlepiej rosną w umiarkowanie wilgotnym, żyznym, przepuszczalnym podłożu, wzbogaconym o kompost z dodatkiem wapnia. Ziemię dookoła roślin można przykryć warstwą rozdrobnionej kory. Wymaga dodatkowego podlania szczególnie w czasie upalnej pogody. Zaleca się nawożenie preparatami o długim działaniu.

Rośliny te można sadzić pojedynczo lub w grupach, wtedy w okresie kwitnienia robią olbrzymie wrażenie. Ciemierniki można uprawiać w donicy, ważne by pojemniki były dość głębokie. Dobrze sprawdzą się w założeniach naturalistycznych i na zacienionych rabatach. Nadają się na kwiat cięty, a świeżość w wazonie mogą utrzymać nawet do tygodnia. Warto dodać, że wszystkie części rośliny są trujące.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl