Obecny czas realizacji zamówienia wynosi około 5 dni roboczych.

Cynia daliowa ZESTAW KOLORÓW NASIONA

Kod produktu: 777A-159A8
Dostępność: brak towaru
Cena: 2,52 zł 2.52
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Nasiona cynii daliowej ZESTAW KOLORÓW

Cynia Daliowa to roślina jednoroczna z rodziny astrowatych. Jej nazwa pochodzenia łacińskiego brzmi: Zinnia elegans fl.pl. dahliaeflora. Cynia pochodzi Ameryki Środkowej i Południowej. W naszym sklepie dostępne są zestawy po 1 g nasion.

Wygląd: Cynia daliowa cechuje się sztywnymi, wzniesionymi łodygami. Są na nich osadzone intensywnie zielone, owalne liście. Występuje na nich szorstkie owłosienie. Na łodygach mienią się kolorowe kwiaty, zebrane w koszyczki, zbudowane z aksamitnych płatków. Kwiaty w tej mieszance cyni daliowej występują w wielu kolorach. Możemy się cieszyć kwiatostanami w odcieniach od żółci, przez purpurę oraz czerwień, aż soczystego fioletu. Zinnia elegans fl.pl. dahliaeflora to roślina niezwykle trwała. Wabi ona wiele gatunków motyli swoim zapachem. Cynia Daliowa osiąga wysokość od 45 do nawet 75 centymetrów.

Uprawa

Wysiew: nasionka cyni daliowej wysiewa się na początku wiosny do skrzynek. Należy je przechowywać w ciepłym pomieszczeniu. Gdy sadzonki wytworzą pierwszy liść, trzeba je podzielić, tak, by jedna sadzonka rosła w jednej doniczce. Późną wiosną, gdy przeminie obawa o pojawienie się przymrozków, kwiaty sadzi się w stałe miejsce. Nasiona cyni daliowej można siać także bezpośrednio do ziemi. Należy to zrobić późną wiosną. Sadzonki naży rozstawiać 30 x 40 centymetrów. 

Warunki uprawy: Zinnia elegans fl.pl. dahliaeflora potrzebuje żyznej gleby. Roślinę należy uprawiać na gruncie, który jest bogaty w składniki pokarmowe. Dobrze jest wybierać gleby próchnicze, które są przepuszczalne. Cynie Daliowe potrzebują gleb umiarkowanie wilgotnych i obojętnych. Należy je sadzić w miejscach, w których będą miały duży dostęp do słońca. 
Mrozoodporność: rośliny są wrażliwe na przymrozki, dlatego tak ważne, by nie sadzić ich wczesną wiosną do gruntu, gdyż pogorszenie pogody może im zaszkodzić. 

Zastosowanie

Cynia daliowa jest to niepowtarzalna kolorowa roślina, która świetnie sprawdzi się na kwietnikach i rabatach. Ze względu na jej różne kolory, można tworzyć ciekawe kompozycje kwietne, czy to tylko z cynii, czy w połączeniu z innymi kwiatami. Te rośliny można także uprawiać w doniczkach lub skrzynkach, aby udekorować tarasy oraz balkony. Kwiaty cynii daliowych długi czas zachowują swoją świeżość po ścięciu. Można więc je trzymać w wazonie, by udekorować dom, ale także tworzyć z nich okazałe bukiety. 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

Inni kupowali też

Mieszanka kwiatów Pnąca NASIONA
Mieszanka kwiatów Pnąca NASIONA
4,91 zł
Aster chryzantemowy ZESTAW KOLORÓW NASIONA
Aster chryzantemowy ZESTAW KOLORÓW NASIONA
2,52 zł
Jeżówka  KISMET INTENSE ORANGE
szt.
Jeżówka KISMET INTENSE ORANGE
33,50 zł
Mieszanka kwiatów PACHNĄCA NASIONA
Mieszanka kwiatów PACHNĄCA NASIONA
4,35 zł
Magnolia LENNEI ALBA
Magnolia LENNEI ALBA
69,50 zł
Jeżówka 'Mini Belle'
Jeżówka 'Mini Belle'
24,90 zł
Wiąz Holenderski JACQUELINE HILLER
szt.
Wiąz Holenderski JACQUELINE HILLER
49,50 zł
Miskant chiński ZEBRINUS
szt.
Miskant chiński ZEBRINUS
19,90 zł
Wiąz CAMPERDOWNII
szt.
Wiąz CAMPERDOWNII
142,90 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl