Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Już niedługo ruszamy ze sprzedażą pełnej oferty roślin :)

Cyprysik tępołuskowy TETRAGONA AUREA

0 Towar niedostępny
12,80 zł 12.80
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Cyprysik Tępołuskowy Tetragona Aure

Chamaecyparis obtusa ' Tetragona Aure'

Stan : pojemnik C-2

Wiek sadzonki : 3 letnia

Wysokość : ok. 15-25 cm

'Tetragona Aurea' początkowo posiada zaokrąglony, a w starszym wieku stożkowaty w zarysie, gęsty pokrój, który z wiekiem nieco się rozluźnia. Jest to odmiana o średnim tempie wzrostu, a jej średni roczny przyrost wynosi ok. 10cm, 10-letnie egzemplarze osiągają ok. 100cm wysokości z docelowych 150cm.

Iglak tworzy gęstą koronę, którą zawdzięcza rosnącym ukośnie do góry, sztywnym, nie przewieszającym się pędom, które przypominają nieco liście paproci. Pędy te dodatkowo pokryte są atrakcyjnymi, bo złocistymi łuskami, które roślina utrzymuje nawet w półcieniu.

Cyprysiki tępołuskowe to dość wymagające rośliny: w związku z niepełną mrozoodpornością wymagają zacisznych (osłoniętych od wiatru) stanowisk z wilgotną, przepuszczalną i żyzną glebą. Są kwasolubne.

Mogą rosnąć i w słońcu, i w półcieniu. Na mocnej wystawie słonecznej należy pamiętać, by zapewnić roślinom więcej wilgoci.

Roślina dzięki niewielkim rozmiarom doskonale sprawdzi się w mniejszych i większych ogrodach przydomowych.'Tetragona Aurea' idealnie nadaje się na wrzosowiska.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl