Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 14 dni roboczych. PRZEDSPRZEDAŻ: 25 września rusza wysyłka roślin z gołym korzeniem.

Cytryniec Chiński

Kod produktu: 6991-96800
Dostępność: brak towaru
Stan:
pojemnik C2
Wiek sadzonki:
2 lata
Wysokość:
ok. 70 cm
Cena: 19,90 zł 19.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Szybka darmowa dostawa już od 1500 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczene
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Cytryniec Chiński

Schisandra chinensis

 

Cytryniec chiński (Schisandra chinensis) to pnącze wieloletnie z rodziny cytryńcowatych. Pochodzi z kontynentu azjatyckiego, gdzie porasta doliny rzek, preferuje gleby wilgotne i żyzne. W wielu krajach jest uprawiana, ze względu na owoce, które są źródłem wielu witamin i minerałów. Jest to też ozdobne pnącze, które w czasie dojrzewania owoców wygląda bardzo dekoracyjnie.

Owocowanie

Kwiaty pojawiają się na pnączu od maja do czerwca, najczęściej w kolorze białym, kremowym, a nawet różowym – delikatnie pachnące. Końcem lata pomiędzy zielonymi liśćmi zaczynają wybarwiać się na czerwono kuliste owoce zebrane w sporej wielkości kłosy. Owoce w smaku są podobne do cytryny, skórka oraz miąższ to kombinacja słodkości z kwaśną nutą, natomiast cierpką gorycz oraz słony posmak mają nasiona cytryńca. Dlatego nazywany jest też owocem pięciu smaków.

Wymagania

Cytryniec chiński najlepiej rośnie w glebie żyznej, przepuszczalnej i wilgotnej, jest mało tolerancyjny na suszę. Stanowisko powinno być osłonięte od słońca. Dobrze rośnie w półcieniu, na przykład większych drzew. Do pięcia się potrzebuje mocnych konstrukcji, w razie ich braku pnie się po dostępnych podporach. Dorasta do 10 metrów długości, w pierwszych latach po posadzeniu rośnie wolno potem przyśpiesza.

 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 1500 zł darmowa wysyłka!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl